30 Pomysłów na meble z palet które Cię zainspirują

Wykańczanie i urządzanie30 Pomysłów na meble z palet które Cię zainspirują

Meble z palet przez ostatnie lata zyskują na popularności. Ich wykorzystanie wpisuje się w trendy aranżacji balkonów czy ogrodów, ale również salonów i sypialni dodając pomieszczeniom niepowtarzalności. Meble z palet to już nie tylko DIY po kosztach, ale również designerskie projekty w duchu zero waste.  Meble z palet będą pasowały nie tylko do wnętrz w stylu minimalistycznym, czy skandynawskim, ale również w pomieszczeniach o industrialnym charakterze. Przedstawiamy 30 pomysłów na meble z palet, które pozwolą zainspirować się do wykorzystania patentów we wnętrzach

Meble z palet – inspiracje

1. Sofa z palet na balkon

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na wykorzystanie palet jest stworzenie z nich siedziska, sofy na taras. Należy pamiętać o skręceniu palet wkrętami, by się nie przesuwały podczas siadania i o doborze odpowiednio miękkich poduszek.

Siedzisko na taras – meble z palet
Sofa z palet na balkon, Źródło: 33decor.com

2. Kanapa, sofa z palet do salonu lub na balkon – meble z palet

Z palet można też stworzyć kanapę z miękkim obiciem, która będzie służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia na tarasie czy podczas przyjęć w ogrodzie. Z łatwością zmienimy jej położenie dzięki zamontowaniu kółek.

Kanapa na kółkach z palet
Sofa z palet na kółkach, Źródło: 33decor.com

3. Sofa w salonie z palet

Baza sofy z palet będzie wyglądać dobrze w salonie w stylu skandynawskim, jak również w eleganckim wnętrzu. By mebel był bardziej gustowny należy wykorzystać grubszą piankę obitą elegancką tkaniną, która sprawi, że siedzisko będzie wygodne.

Sofa w salonie z palet
Sofa z palet do salonu, Źródło: aplusstudio

4. Prosta sofa z palet na balkon

Meble z palet sprawdzą się jako meble balkonowe. Przemawia za tym kilka kwestii – miedzy innymi łatwość dostosowania wymiarów mebli do powierzchni balkonu, a także impregnacja sprawiająca, że staną się one odporne na warunki atmosferyczne.

Komplet mebli balkonowych z palet
Źródło: 33ideas.com

5.  Duża rodzinna sofa z palet do salonu – meble z palet

Z palet można również stworzyć kanapę rodzinną, która nie tylko będzie miejscem do odpoczynku i innych aktywności, ale stanie się również miejscem do przechowywania dzięki wykorzystaniu funkcjonalności palet.

Kanapa rodzinna z palet
Sofa z palet do salonu, Źródło: 33ideas.com

6. Stolik z palet na kółkach

Palety mogą być wykorzystane jako materiał do stworzenia stolika kawowego. Deski palet zostały zabejcowane, a do spodu przymocowano kółka, umożliwiające przesuwanie mebla. Przykrycie go szklanym blatem poprawi jego funkcjonalność.

Stolik kawowy z palet
Stolik z palety na kółkach, Źródło: 99pallets.com

7. Wieszak z palet

Deski palet mogą być wykorzystane do stworzenia kolorowego wieszaka na akcesoria. Wystarczy przecięcie palety na pół i wkręcenie kilku haczyków. Deski można też dowolnie pomalować, by wpasowały się w charakter wnętrza.

Wieszak na akcesoria z palet
Wieszak z palety, Źródło: blogmujer.net

8. Półki z palet na zdjęcia

Palety posłużą także do stworzenia niesztampowych półek na zdjęcia. Ciekawym zabiegiem będzie postarzenie desek, tak by wyglądały na niedopasowane. Ich rustykalność nada wnętrzu charakteru, a ramki ze zdjęciami będą dobrze wyeksponowane.

Półki na zdjęcia z palet
Półki z palet, Półki z palet, Źródło: blogmujer.net

9. Kanapa w domowym kinie – meble z palet

Palety można też przekształcić w siedzisko, które sprawdzi się w domowym kinie. Palety z łatwością można ułożyć schodkowo sprawiając, że osoby siedzące z tyłu mają lepszy widok na ekran. 

Kanapa w domowym kinie - meble z palet
Duża kanapa z palety, Źródło: construirmaispormenos.com.br

10.  Organizer na narzędzia ogrodowe z palet

Nie potrzeba zbyt wiele wysiłku, by przekształcić paletę w organizer na narzędzia ogrodowe. Wystarczy postawić ją w pionie i przymocować do ściany. Zabezpieczenie desek warstwą lakieru sprawi, że będą one bardziej trwałe i posłużą dłużej.

Organizer na narzędzia ogrodowe z palet
Meble ogrodowe z palet

11. Półka na buty z palet

Kolejnym pomysłem na mebel wykonany z palet to półka na buty. To również projekt nie wymagający zbyt wielu przeróbek. Właściwości palet zostały tutaj wykorzystane w stu procentach – deski tworzą oczywiste półki na buty.

Półka na buty z palet
Półka z palet na obuwie, Żródło: etsy.com

12. Stolik kawowy na nóżkach – meble z palet

Stolik kawowy ze zdjęcia wygląda na designerski mebel i trudno uwierzyć, że został stworzony z palety. Składa się na niego fragment palety pomalowany lakierem, do którego przymocowano fikuśne, metalowe nóżki.

Stolik kawowy na nóżkach - meble z palet
Stolik z palety, Źródło: etsy.com

13. Półka na przyprawy z palet

Z części palety stworzono niewielką półkę odpowiednią na przechowywanie przypraw i ziół. Paleta została zmodyfikowana poprzez umieszczenie niewielkiej szuflady, w której można przechowywać drobne przedmioty.

Półka na przyprawy z palet
Półki z palet, Źródło: etsy.com

14. Artystyczny stolik kawowy z palet

Do stolika kawowego stworzonego z palety zamontowano kółka, dzięki którym będzie go można dowolnie przemieszczać. Indywidualności nada malowanie słoi drewna różnokolorowymi farbami tworzącymi ciekawy wzór.

Artystyczny stolik kawowy z palet
Stolik z palety na kółkach, Źródło: etsy.com

15. Łóżko z palet

Z palet może być wykonana podstawa łóżka, które umieszczono w sypialni w stylu skandynawskim. Palety połączono tworząc bazę pod materac i zagłówek. Deski można pozostawić w fabrycznym odcieniu lub nadać im ciemniejszej barwy.

Stelaż łóżka - meble z palet
Łóżko z palet, Źródło: homeaddict.io

16. Meble do restauracji z palet

Palety są wykorzystywane nie tylko do celów prywatnych, ale coraz częściej z takich rozwiązań korzystają restauratorzy. Można z nich stworzyć siedziska wyłożone miękką pianką lub stoliki. Materiał jest odporny i łatwy w utrzymaniu.  

Meble do restauracji z palet
Meble z palet, Źródło: housekeeping.tn

17. Stół z palet

Palety nadadzą się również do stworzenia funkcjonalnego stołu do kuchni. Połączenie kilku palet pomalowanych na czarno z białą kuchnią w stylu skandynawskim to strzał w dziesiątkę. Kluczem będą również dodatki spajające całość.

Stół z palet
Stół z palet, Źródło: ideescreatives.net

18. Niezbędnik do grilla z palety

Palety można przekształcić w funkcjonalny regał ułatwiający zorganizowanie przedmiotów niezbędnych podczas grillowania. W jednej z półek wycięto otwory na przechowanie butelek wina, stworzono też półkę na kufle i haczyki na szpatułki i ściereczki.

Niezbędnik do grilla z palety
Stolik z ogrodowy z palet, Źródło: malnter.org

19. Sofa na taras z palet

Palety są wdzięcznym materiałem, który łatwo dostosować do wymiarów wnęki na tarasie. Można z nich zbudować wygodną kanapę, która po zdjęciu poduszek będzie odporna na warunki atmosferyczna i łatwa w utrzymaniu.

Siedzisko na taras z palet
Sofa z palet, Źródło: na-dache.pro

20. Regał ogrodowy – meble z palet

Ze względu na wytrzymałość paletwykorzystuje się je do tworzenia mebli użytkowanych na zewnątrz, jak na przykład regałów do przechowywania narzędzi ogrodowych. W regale znajdzie się miejsce na doniczki, konewki, a nawet gumowce.

Regał ogrodowy z palet
Regał z palety do ogrodu, Źródło: na-dache.pro

21. Huśtawka z palet

Huśtawka to kolejny sprzęt, który łatwo przekształcić wykorzystując palety. Wystarczy połączyć ze sobą dwie palety, zabezpieczyć je lakierem i zamocować haki, do których doczepia się łańcuchy na których huśtawka zawiśnie. 

Huśtawka z palet
Źródło: na-dache.pro

22. Organizer ogrodowy na kółkachmeble z palet

Kolejnyfunkcjonalny regał z palet, który pomoże zorganizować wszystkie narzędzia używane w ogrodzie. Łatwo będzie można zmienić jego położenie dzięki zamontowanym kółkom i uchwycie ułatwiającym nawigowanie.

Organizer ogrodowy na kółkach z palet
Meble z palet do ogrodu

23. Schody z palet

Można kreatywnie wykorzystać palety do stworzenia schodów w stylu industrialnym. Industrialny charakter podkreśli również poręcz stworzona z połączonych ze sobą wąskich rur zazwyczaj wykorzystywanych do instalacji.

Schody z palet

24. Barek na kółkach – meble z palet

Palety zostały wykorzystane do stworzenia pomysłowego barku mobilnego. Paleta jest podstawą mebla, a do niej przymocowano wąski blat i haczyki, które służą do zawieszenia przedmiotów. By ułatwić przemieszczanie barku zamocowano uchwyty i koła. 

Barek na kółkach z palet

25. Stojak na rowery z palet

Kreatywnym wykorzystanie palet wykazał się pomysłodawca stojaka na rowery. To połączenie dwóch palet pod kątem prostym, w którym otwory między deskami tworzą miejsce na utrzymanie w miejscu rowerów. Deski można pomalować dowolnym kolorem.

Stojak na rowery z palety
Stojak rowerowy z palet, Źródła: deavita.com

26. Zero wastefotel z palet

Ten mebel jest idealnym przykładem ponownego wykorzystania materiałów. Baza sofy stworzona została z palet zakonserwowanych lakierem do drewna, zaś oryginalne siedzisko uszyte zostało z wykorzystaniem starych worków jutowych.

Zero waste – fotel z palet
Fotel z palet, Źródło: thespruce.com

27. Wieszak na kubki z palety

Paleta została wykorzystana do stworzenia półki z haczykami na kubki. Taki mebel idealnie sprawdzi się w kuchni w stylu industrialnym lub skandynawskim jednocześnie zwalniając miejsce na półkach kuchennych.

Wieszak z palet, Źródło: thespruce.com

28. Zielnik z palety

Zabezpieczenie deseczkami wnęk palety przekształci ją w funkcjonalny regał na zioła. Zioła można zasadzić między deskami, na których markerem można je opisać ułatwiając identyfikację. Regał łatwo przymocować do ściany – wystarczą dwa haki.

Ziołowy ogródek kwietnik z palet
Zielnik z palet, Źródło: thespruce.com

29. Huśtawka z palet

Materiał palet został wykorzystany do stworzenia masywnej konstrukcji huśtawki ogrodowej dla dwóch osób. Bazę huśtawki zawieszonona ramie poprzez użycie mocnych lin. Miękkie siedzisko można uzyskać rzucając na bazę z palet poduszki.

Huśtawka ogrodowa - meble z palet
Huśtawka z palety, Źródło: zinoti.lt

30. Mobilna sofa z palet na kółkach

Ostatnią propozycją na mebel z palet jest mobilna sofa. Jej bazą są złączone palety z zamocowanymi kółkami z blokadą, dzięki czemu nie będzie się przemieszczać podczas siadania. Wykończenie sofy to wygodne poduchy z łatwego w utrzymaniu materiału.

Mobilna sofa z palet
Kanapa z palet, Źródło: zinoti.lt

Cenniki

Teraz popularne