15 kreatywnych pomysłów na projekt balkonu

Wykańczanie i urządzanie15 kreatywnych pomysłów na projekt balkonu

Nie każdy może sobie pozwolić na domek z wielkim ogrodem. Mieszkania w blokach stanowią zdecydowaną większość na rynku nieruchomości. W czasie pandemii balkony zostały na nowo odkryte i docenione. Zaczęły być dodatkowym pomieszczeniem do wypoczynku, a nie tylko schowkiem na rowery, czy wystawą kwiatów. Nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku można wygospodarować miejsce na relaks na świeżym powietrzu, w którym można stworzyć niepowtarzalny klimat. Przedstawiamy 15 kreatywnych pomysłów na aranżacje balkonów, które mogą być inspirację do stworzenia czegoś niepowtarzalnego.

Pomysły na projekt balkonu – drewniana podłoga modułowa

Balkon można odnowić niedużym kosztem poprzez wyłożenie go drewnianą podłogą modułową. To materiał dostępny w większości sklepów budowlanych. Jest trwały i łatwy w utrzymaniu, a jednocześnie sprawia, że balkon stanie się przytulny.

Pomysły na projekt balkonu -drewniana podłoga modułowa
źródło:decoholic.org

Pomysły na balkon w stylu boho

Do plecionego fotela, rattanowych mebli wypoczynkowych, bambusowej osłony balustrady wystarczy dodać kilka dodatków w postaci makram, roślin i pasującego dywanika by sprawić, że balkon zmieni się w oazę spokoju w stylu boho.

Pomysły na balkon w stylu boho
źródło: decoholic.org

Pomysły na mały balkon

Niewielki balkon można zamienić w kącik wypoczynkowy odpowiednio dobierając meble. Na niewielkim balkonie nie ma miejsca na komplety wypoczynkowe, czy duże skrzynie na kwiaty. Przydadzą się za to wiszące półki i niewielkie stoliki.

Pomysły na mały balkon
źródło: decoholic.org

Projekt balkonu w stylu zen

Fani azjatyckich aranżacji wnętrz zachwycą się minimalistycznym balkonem urządzonym z zachowaniem zasad feng shui. Siedzisko udekorowane naturalnymi tkaninami ustawione przed rzędem bambusów stanie się idealnym miejscem na filiżankę herbaty.

Projekt balkonu w stylu zen
źródło: decoholic.org

Projekt balkonu z meblami z palet

Przekształcenie kilku palet w siedzisko na balkon nie będzie skomplikowane. Należy pamiętać, żeby skręcić palety ze sobą, by się nie przesuwały i oczywiście zadbać o miękkie poduchy na siedzisko i dorzucenie koca na chłodniejsze wieczory.

Projekt na balkon z wykorzystaniem palet
źródło: decoholic.org

Pomysły na wielofunkcyjne meble na balkonie

Balkony szczególnie te o ograniczonej powierzchni wymuszają zastosowanie wielofunkcyjnych mebli, jak na przykład siedzisko z kufra, które będzie jednocześnie schowkiem na tkaniny i dekoracje. Dzięki czemu utrzymanie porządku nie będzie trudne.

Pomysły na wielofunkcyjne meble na balkonie
źródło:hometriangle.com

Projekt balkonu – wiszący ogród

Niewielkie balkony nie przekreślają możliwości stworzenia własnego ogrodu. Być może nie będzie możliwości postawienia wielu doniczek, ale dodatkowe miejsce na kwiaty można uzyskać wieszając doniczki na ścianie.

Projekt balkonu - wiszący ogród
źródło:hometriangle.com

Pomysły na projekt balkonu – drewniane detale

Wyłożenie balkonu drewnianymi deskami na całej powierzchni w połączeniu z drewnianą balustradą przywodzi na myśl domek na drzewie. Dodanie materaca i przytulnych tkanin pozwoli na spędzenie jesiennych wieczorów z książką.

Pomysły na projekt balkonu -  drewniane detale
źródło: Marzena Marideko

Projekt balkonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski sprawdzi się zarówno we wnętrzach domowych, jak i na zewnątrz. Trwałe tekstylia, poduszki i koce z dzianiny, odsłonięta malowana cegła i dużo naturalnego drewna – to wszystko na otwartym balkonie posłuży dłużej niż jeden sezon.

Projekt balkonu w stylu skandynawskim
źródło: moretrends.gr

Dopasowanie rozmiaru mebli do wielkości balkonu

Trzeba dopasować rozmiar mebli do rozmiaru balkonu. Na niewielkim balkonie nie ma miejsca na duże zestawy. W zamian można wybrać składane meble dzięki którym można urządzić romantyczny kącik w sam raz na świętowanie ważnych chwil.

Dopasowanie rozmiaru mebli do wielkości balkonu
źródło: Parvin Sharifi

Projekt balkonu – naturalne materiały

Przytulności balkonowi dodadzą naturalne materiały wykorzystane nie tylko do jego wykończenia balkonu, lecz również do aranżacji. Przyda się drewniany komplet mebli, skrzynia z palet, tkana ozdoba na ścianę, bawełniane zasłony i poduszki.

Projekt balkonu -   naturalne materiały
źródło: magzhouse.com

Pomysł na balkon z akcentem kolorystycznym

Balkon urządzony z wykorzystaniem jednego koloru bazowego, w tym przypadku bieli użytej do pomalowania ścian, balustrady i podstawy mebli, a także na tekstyliach i roletach może zostać ożywiony poprzez dodanie kolorowych kwiatów.

Pomysł na balkon z akcentem kolorystycznym
źródło: moretrends.gr

Pomysł na balkon – zróżnicowane tekstylia

W aranżacji balkonu istotne będą szczegóły między innymi wybór odpowiednich tekstyliów: poduszek, prostego dywanu, czy dekoracji ściennych. Znaczenie będą miały też lampiony i świece, dzięki którym uda się uzyskać urokliwą przestrzeń.

Pomysł na balkon -  zróżnicowane tekstylia
źródło:moretrends.gr

Projekt balkonu z hamakiem

Hamaki ostatnimi czasy biją rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że trafiły również na balkony. Dzięki zawieszeniu hamaka można uzyskać wygodne miejsce do odpoczynku, które z łatwością można złożyć, gdy nie jest potrzebne.

Projekt balkonu z hamakiem
źródło:moretrends.gr

Projekt balkonu – zdefiniuj ścianę główną

Wiele osób skupia się na posadzce balkonu zostawiając ściany bez dekoracji. Ściana wyłożona drewnianymi deskami pomalowanymi na czarno ozdobiona łańcuchem lampek LED-owych będzie przyciągała uwagę i jednocześnie nada elegancji.

Projekt balkonu - zdefiniuj ścianę główną
źródło: pinterest

Cenniki

Teraz popularne