15 pomysłów na kuchnię w stylu skandynawskim

Wykańczanie i urządzanie15 pomysłów na kuchnię w stylu skandynawskim

Styl skandynawski szczególnie dobrze sprawdza się w miejscach w których występuje mało dni słonecznych, a zimą wieczory są długie. Z tego powodu dużą popularność zyskał w krajach północy. Stał się modny na świecie ze względu na swoją prostotę i odwołanie do natury. Jest to styl raczej chłodny.

Kuchnia w stylu skandynawskim będzie charakteryzowała się naturalnymi materiałami, dominującym kolorem białym, występowaniem elementów z drewna. Dużą rolę odgrywa tutaj światło – dzienne i sztuczne. Zapraszamy do zapoznania się z 15 propozycjami aranżacji kuchni w stylu skandynawskim.

Kuchnia w stylu skandynawskim – dużo światła dziennego

W kuchni w tym stylu świetnie sprawdzi się olbrzymie panoramiczne okno.  Pozwoli ono wpuścić dużo światła do wnętrza. Wyjście z kuchni na taras pozwoli na bliższy kontakt z naturą, tak bliską stylowi skandynawskiemu.

Kuchnia w stylu skandynawskim -  dużo światła dziennego
źródło: aketuriarchitekta.lt

Styl skandynawski – biel i czerń

Znakiem rozpoznawczym tego stylu będą jasne ściany, podłogi, rolety i meble. Mogą być skontrastowane z elementami w kolorze czarnym – na przykład lampą, dywanem lub jedną ze ścian.

Styl skandynawski -  biel i czerń
źródło: achitectureartdesigns.com

Kuchnia w stylu skandynawskim – eklektyzm

Kuchnię w stylu skandynawskim może charakteryzować eklektyzm w doborze elementów. Industrialna lampa, biały stół, zdekompletowane krzesła i ceglany mur pozornie do siebie nie pasują, a jak widać na przykładzie mogą stanowić zgraną całość.

Kuchnia w stylu skandynawskim - eklektyzm
źródło: architectureartdesigns.com

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – szkliwione kafle

Charakterystyczne dla kuchni z krajów północy białe ściany licowane mogą być szkliwionymi kaflami ułożonymi w cegiełkę. To klasyczne wykończenie ścian będzie ciekawym tłem dla otwartych półek.

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – szkliwione kafle
źródło: amstudio

Nowoczesne formy w stylu skandynawskim

Kuchnia nie musi mieć tradycyjnego charakteru. Doskonale sprawdzą się również modne nowoczesne białe meble z drewnianymi elementami, koniecznie z nawiązaniem do natury – żywe rośliny świetnie je uzupełnią.

Nowoczesne formy w stylu skandynawskim
źródło: nastasia diz

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – loftowy styl

Taka kuchnia świetnie sprawdzi się w lofcie. Duże okna wpuszczą mnóstwo światła. Biała drewniana podłoga, pomalowane na biało ceglane mury oraz odsłonięte elementy konstrukcyjne świetnie wpiszą się w kanon.

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim  - loftowy styl
źródło: decoist.com

Kuchnia w stylu skandynawskim z ruchomą wyspą

Dobry pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim to ruchoma wyspa, która zapewni przestrzeń roboczą i umożliwi wspólne przygotowywanie posiłków wokół niej. Kiedy będzie nieużywana, można ją przesunąć w dowolne miejsce aby nie przeszkadzała.

Kuchnia w stylu skandynawskim z ruchomą wyspą
źródło: decoist.com

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – duża wyspa kuchenna z funkcją barową

Wyspa barowa z białym blatem i drewnianymi powierzchniami pionowymi oraz pasujące do niej białe taborety z drewnianymi siedziskami świetnie wpiszą się w kanon stylu. Podobnie jak białe kafelki ułożone w cegiełkę.

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim  - duża wyspa kuchenna z funkcją barową
źródło: decoist.com

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – drewniane wykończenia

Drewniane wykończenie elementów mebli jest charakterystyczne dla kuchni w stylu skandynawskim. Daje wrażenie przytulności. Będzie też świetnie korespondowało z drewnianym wykończeniem sufitu i podłogi oraz białymi ścianami.

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim  - drewniane wykończenia
źródło: decoist.com

Styl skandynawski lubi kolory

Chłodnemu wystrojowi wnętrza można dodać więcej kolorów i ciepła poprzez wprowadzenie ozdób, obrazów, a także drewnianych mebli w ciepłym odcieniu. Obecność kwiatów i roślin podkreśli bliskość natury.

Styl skandynawski lubi kolory
źródło: decoist.com

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim w kawalerce

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim w otwartej kawalerce można wyodrębnić przestrzennie poprzez zróżnicowanie wykorzystanych kolorów i materiałów. Można skontrastować biel z drewnem w obszarach o różnych funkcjach.

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim w kawalerce
źródło: Designer Piotr Matuszek & Gosia Czarny

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – sklejka na ścianie

Elementy drewniane w kuchni wprowadzić można na ścianie. Sprytnym pomysłem jest licowanie ścian tablicami w stylu pegboard z możliwością mocowania półek w wywierconych w nich otworach.

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim  - sklejka na ścianie
źródło: Nastya Lundush

Projekt kuchni w stylu skandynawskim – zróżnicowane meble

Ciekawym połączeniem będzie zróżnicowanie mebli poprzez połączenie drewnianych frontów szafek z wyspą w kolorze białym. Duża liczba lamp zapewni odpowiednie oświetlenie, a jednakowy styl sprawi, że projekt będzie wyglądał spójnie.

Projekt kuchni w stylu skandynawskim – zróżnicowane meble
źródło: homestratosphere.com

Kuchnia w stylu skandynawskim – stół w kuchni

Dla osób, które lubią jeść w kuchni warty polecenia jest minimalistyczny stół z drewnianym blatem na stalowej ramie. Do kuchni w stylu skandynawskim pasować będą czarne ażurowe lampy o geometrycznym kształcie, które zapewnią oświetlenie stołu.

Kuchnia w stylu skandynawskim – stół w kuchni
źródło: Kanan Mammadov

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim – zróżnicowane oświetlenie

W kuchni bardzo istotne jest sztuczne oświetlenia na długie zimowe wieczory. Ciepła barwa światła pozwoli ocieplić dominujący chłodny charakter stylu. Duża liczba lamp pozwoli równomiernie oświetlić i dostrzec ciekawe detale jak geometryczne wzory na podłodze.

Pomysł na kuchnię w stylu skandynawskim  - zróżnicowane oświetlenie
źródło: zrobim.by

Cenniki

Teraz popularne