18 szalonych i niezwykłych projektów łazienek

Wykańczanie i urządzanie18 szalonych i niezwykłych projektów łazienek

Łazienka wcale nie musi być sterylnie biała i nudna. Przy projektowaniu można popuścić wodze fantazji i postawić na nietuzinkowe rozwiązania. Dla niektórych będzie to niespodziewany element, który będzie kontrastem dla pozostałych, neutralnych elementów wnętrza. Dla innych nieoczywiste połączenie materiałów – różnych płytek, kamieni czy drewna. Są też tacy, którzy decydują się na aranżację zupełnie niesztampowego pomieszczenia. Przedstawiamy 18 szalonych i niezwykłych projektów łazienek, które pozwolą się zainspirować i stworzyć nieprzeciętne wnętrze.

1. Projekt łazienki z naturalnymi kamieniami

Niecodziennym pomysłem w aranżacji łazienek będzie wykorzystanie kamiennych umywalek, odpowiednio zaimpregnowanych, by były odporne na działanie wody. Umywalki podkreślono wyłożonymi na blacie kamieniami podświetlonymi światłem LED.

Projekt łazienki  - kamienie naturalne
źródło: artcomcrea.com

2. Kapsuły w łazience

W tej szalonej publicznej toalecie postawiono na kabiny przypominające kapsuły do podróży w czasie. Kosmicznej aury nadają dodatkowo kolorowe świetliki wpuszczające do pomieszczenia różnokolorowe światło. 

Niesamowity projekt łazienki - kapsuły
źródło: awesomeinventions.com

3. Projekt łazienki – klimat secesji

Fani secesji mogą zainspirować się tym szalonym projektem łazienki przypominającym nieco wzburzone morze. Mieniące się pod wpływem światła płytki tworzą przechodzącą na umywalkę falę. Również kształt blatu przypomina wznoszącą się falę. 

Wyjątkowy projekt łazienki  - secesja
źródło: ebaumsworld.com

4. Projekt łazienki dla odważnych – w klatce z rekinami

Ta szalona łazienka przypomina klatkę, w której śmiałkowie opuszczają się w głąb oceanu, by pływać z rekinami. Ze ścian i sufitów spoglądają rekiny. Reszta mebli i urządzeń sanitarnych wykonana jest ze szczotkowanego aluminium.

wyjątkowy projekt łazienki - w klatce z rekinami
źródło: ebaumsworld.com

5. Projekt łazienki w odważnym kolorze – czerwona strefa

Wykorzystanie w całym pomieszczeniu czerwieni to nietypowy pomysł na aranżację łazienki. Czerwone są nie tylko ułożone na posadce i ścianach kafelki, ale również farba użyta do pomalowania sufitu, rama lustra i szafka podumywalkowa. 

Niezwykły projekt łazienki - czerwona strefa
źródło: homeanddecor.com.sg

6. Łazienka wykuta w skale

Łazienka wyglądająca jak wykuta w skale na pewno zrobi wrażenie. Ściany i podłoga są wyłożone naturalnym kamieniem, ale stworzono z niego również półki i siedziska. Zamiast standardowej dyszy prysznica źródło wody przypomina wodospad.

Wyjątkowy projekt łazienki wykutej w skale
źródło: houzz.com

7. Kamienny prysznic w łazience

Alternatywą dla poprzedniej aranżacji będzie łazienka, w której ściana prysznica została wyłożona kamieniem. Pozostałe ściany strefy prysznicowej wyłożono marmurem, który łączy się z drewnianym wykończeniem reszty pomieszczenia.

Projekt łazienki - kamienny prysznic
źródło: houzz.com

8. Projekt łazienki – miedziane rury

Zazwyczaj przy projektowaniu łazienek robi się wszystko, by ukryć rury. W projekcie tej niezwykłej steam-punkowej łazienki miedziane rury stanowią ozdobę pomieszczenia. Instalację podkreśli czerń płytek i tapety.

Projekt łazienki - miedziane rury
źródło: myhomeus.com

9. Łazienka niczym scena teatru

Projekt tej przestronnej łazienki przypomina scenę teatru. Jej głównym elementem jest kryjąca się za kurtyną kabina prysznicowa wykafelkowana błękitnymi płytkami. Żyrandole i kinkiety rzucają na ściany cienie nadając teatralnego klimatu.

Projekt łazienki jak scenografia
źródło: myhomeus.com

10. Projekt łazienki z masażami wodnymi

Kolorystyka i materiały w tej łazience nie wydają się niezwykłe, ale nietypowe jest umieszczenie wielu źródeł wody w strefie prysznicowej. Poza deszczownicą zamontowano również boczne panele, niczym w ośrodku SPA.

Projekt łazienki - masaże wodne - SPA
źródło: mykaleidoscope.ru

11. Łazienka zamkowa

Aranżacja tej niezwykłej łazienki przypomina komnatę zamkową. To wrażenie potęgują kamienne ściany, stare, rustykalne drewno użyte do wykonania ramy lustra i szafki podumywalkowej, a także kinkiet wyglądający jak średniowieczny świecznik.

Projekt łazienki w stylu zamkowym
źródło: pinterest

12. Prawdziwy tron w łazience

Szalonym pomysłem będzie umieszczenie ogromnego tronu i wkomponowanie w niego miski WC. To miejsce stanie się głównym elementem łazienki. Zdobna, połyskująca mozaika zakończona głowami lwów na pewno przykuje uwagę. 

Projekt łazienki z prawdziwym tronem
źródło: pinterest

13. Kamienna wanna w łazience

W tej niekonwencjonalnej łazience pierwsze skrzypce gra wanna wpuszczona w ogromny kamień, w którym wykuto również stopnie schodów i półki na świece. Klimatu łazience nadaje drewno umieszczone na ścianach, sufitach i ramach okien.

Niezwykły projekt łazienki z wanną wykutą w kamieniu
źródło: pinterest

14. Duża kabina prysznicowa w łazience z oknem

Ogromną powierzchnię prysznicową wyłożono kontrastującymi płytkami w jaskrawym kolorze. Ułożono je też na siedzisku i wnęce w której umieszczono kosmetyki. Do użytku są prysznic i deszczownica. Całość osłonięto lekko niebieskawą taflą szkła. 

Projekt łazienki - duży prysznic z oknem
źródło: thebesthomedecorations.com

15. Projekt łazienki z widokiem na ogród


Łazienka przedstawiona poniżej nie jest specjalnie niezwykła. Na tle innych przedstawionych tutaj projektów wygląda dość neutralnie. Co jest tutaj nietypowe to ustawienie wanny, która stoi w centralnym miejscu przy szerokim oknie.

Projekt łazienki z widokiem na ogród
źródło: thebesthomedecorations.com

16. Projekt łazienki zainspirowany Yellow Submarine

Projekt tej szalonej łazienki nawiązuje do piosenki Yellow Submarine Beatlesów. Z tytułowej łodzi podwodnej rozpościera się widok na rafę koralową stworzoną poprzez wyłożenie ścian i sufitu kolorową mozaiką. Zwieńczeniem projektu jest różowa podłoga.

Projekt łazienki Yellow Submarine
źródło: sejarahnegara.com

17. Projekt łazienki – skoki narciarskie

W tej nietuzinkowej łazience można poczuć się jak skoczek narciarski siedzący na belce przed rozbiegiem. Fototapetą pokryte są wszystkie ściany toalety dając iluzję widoku ze szczytu skoczni. Zadbano również o narty przyklejając je do podłogi.

Projekt łazienki - skoki narciarskie
źródło: tumblr.com

18. Projekt łazienki – niebieskie chmury

Łazienka daje wrażenie miękkości i unoszenia się w chmurach. Wyłożono w niej okrągłymi elementami ściany i sufit. Między panele wmontowano lampy o podobnych kształtach, a urządzenia sanitarne zdają się unosić w powietrzu. 

Projekt łazienki - chmury
źródło: mykaleidoscope.ru

Cenniki

Teraz popularne