17 aranżacji sypialni w stylu industrialnym

Wykańczanie i urządzanie17 aranżacji sypialni w stylu industrialnym

Industrialne sypialnie emanują spokojem i chłodem. Surowa przestrzeń postrzegana jest jako bardzo stylowa, wyrafinowana i elegancka. Styl industrialny najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach, chociaż industrialne elementy można też wykorzystać w małych sypialniach. Odsłonięte ceglane ściany, żelazne wykończenia i niepolerowane podłogi to tylko niektóre z jego cech charakterystycznych. Tych 17 aranżacji sypialni w stylu industrialnym pokaże jego różnorodność. Styl industrialny w połączeniu z ciekawymi dodatkami tworzy niepowtarzalne pomieszczenia.

1. Sypialnia w stylu industrialnym z ceglaną ścianą

Ceglana ściana w sypialni industrialnej będzie świetną bazą dla dużego łoża w skórzanej ramie. Odsłonięta cegła będzie stanowić również element dekoracyjny, na którym świetnie prezentować będą się czarne lampy i elementy starych maszyn. 

Sypialnia w stylu industrialnym
źródło: Oleg Makovetskiy

2. Sypialnia loftowa

Sypialnia w stylu industrialnym będzie idealnie pasować do loftowych przestrzeni. Świetnie będzie wyglądać tutaj zwisające z sufitowych belek łóżko z palet i oświetlający wszystko oryginalny żyrandol z gałęzi z wieloma punktami światła.

Sypialnia w stylu industrialnym
źródło: Barasona Diseno

3. Rustykalne elementy drewniane w sypialni w stylu industrialnym

Elementy rustykalnego drewna nadadzą sypialni industrialnej niepowtarzalnego charakteru. Nie trzeba ograniczać się do jednej powierzchni. Elementy drewniane można umieścić na podłodze, czy suficie, a także wybrać meble w podobnym stylu.

Sypialnia w stylu industrialnym z elementami rustykalnymi
źródło: Barker and Stonehouse

4. Przesuwane drewniane drzwi szafy w sypialni w stylu industrialnym

Przesuwne drzwi drewniane podkreślają fabryczny urok sypialni z której rozpościera się widok na ścianę wykafelkowaną oryginalnymi płytkami z namalowanym napisem. Metalowa barierka oddziela antresolę od przestrzeni poniżej.

Sypialnia w stylu industrialnym - przesuwne drzwi
źródło: Beyond Beige Interior Design

5. Ściana z czerwonej cegły

Ściana z czerwonej cegły w sypialni będzie świetnym tłem dla prostego łóżka na platformie. Taka sypialnia nie potrzebuje wielu dekoracji, ponieważ cegła przyciąga wzrok. Wystarczy prosty stolik, żarówka zwisająca z sufitu na długim kablu.

Sypialnia w stylu industrialnym ze ścianą z czerwonej cegły
źródło: curatedinterior.com

6. Męska sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnie w stylu industrialnym świetnie sprawdzi się w typowo męskim mieszkaniu. Kluczem będą dodatki nadające męskiego charakteru – skórzany, ciężki fotel czy dywan ze skóry w towarzystwie kufra służącego jako miejsce do przechowywania.

Męska sypialnia w stylu industrialnym
źródło: elstyle.com

7. Mocny element dekoracyjny

W tej sypialni pierwsze skrzypce gra łóżko z dekoracyjną, niestandardową konstrukcją zagłówka. Zagłówek został stworzony z kawałka bejcowanego drewna z wyraźnie zaznaczonymi słojami i o nietypowym kształcie. Nadaje on sypialni unikatowego sznytu.

Sypialnia w stylu industrialnym
źródło: happymodern.ru

8. Rustykalne drewniane łóżko w sypialni w stylu industrialnym

Aby ocieplić sypialnię w stylu industrialnym można wstawić rustykalne, drewniane łóżko z postarzanym drewnianym zagłówkiem. Świetnie będzie prezentowało się z białymi tkaninami i prostym, białym stolikiem nocnym.

Sypialnia w stylu industrialnym z dużym drewnianym łóżkiem
źródło: Heirloom Design Build

9. Niekonwencjonalne pomysły – betonowy sufit

Umieszczenie biurka w sypialni to kontrowersyjny pomysł, ale może być ono niezbędne, jeżeli mieszkanie nie ma biura. Postawienie go w centralnym punkcie sprawi, że stanie się ono również wielofunkcyjnym meblem zastępującym stoliki nocne.

Sypialnia w stylu industrialnym z betonowym sufitem
źródło: Igor Martin

10. Elementy sztuki w sypialni w stylu industrialnym

Bielona, ceglana ściana i błyszczące płytki stanowią tło dla ekspozycji ciekawych eksponatów artystycznych. Uwagę przykuwają nietypowa ceramika, interesujące stoliki nocne i  plakaty w dużych ramach umieszczone przy łóżku.

Sypialnia w stylu industrialnym łączona z elementami sztuki
źródło: Kindesign

11. Niewymuszona elegancja

Stalowa, czarna konstrukcja z rur i przewodów tworzy elegancki element dekoracyjny na suficie nawiązujący do ram okna. Tapicerowane fotele umieszczone wokół kominka będą idealnym miejscem na spędzenie zimowych wieczorów.

Sypialnia w stylu industrialnym - inspiracje

12. Akcent kolorystyczny

Industrialna sypialnia nie musi być pozbawiona wyrazistych kolorów. Fioletowe zasłony będą stanowić uzupełnienie ceglanej ściany i wysokich okien w czarnych ramach. Podobny akcent kolorystyczny na dekoracyjnych poduszkach zespoli całość.

Sypialnia w stylu industrialnym
źródło: Oliver Burns

13. Industrialna sypialnia dla nastolatka

Sypialnia w stylu industrialnym może być również zaadoptowana na funkcjonalny pokój dla nastolatka. Betonowe ściany mogą zostać spersonalizowane przez kolorowe dodatki. Plusem będzie też wygospodarowanie miejsca do nauki nad łóżkiem.

Sypialnia w stylu industrialnym dla nastolatka
źródło: onekindesign.com

14. Funkcjonalny ascetyzm w stylu industrialnym

Pomieszczenia pofabryczne posiadają sporo dekoracyjnych elementów w postaci belek sufitowych, zaokrąglonych okien i drewnianych podłóg. Neutralną przestrzeń można uzyskać malując wszystko na biało i ograniczając kolory w dodatkach.

Sypialnia w stylu industrialnym z dominantą bieli
źródło: onekindesign.com

15. Sypialnia w stylu nowojorskiego loftu

Luksusowe lofty są uosobieniem stylu życia w Nowym Jorku. Połączenie elementów industrialnych z szykownymi dodatkami daje wrażenie starannie przemyślanego wnętrza, w którym światło dzienne podkreśla wyraziste elementy dekoracyjne.

Sypialnia w stylu nowojorskiego loftu
źródło: Union Studio

16. Sypialnia w stylu industrialnym z dużą ilością światła naturalnego

Loftowe sypialnie dzięki ogromnym, pofabrycznym oknom wpuszczają do pomieszczenia sporą ilość światła dziennego, co pozwoli na urządzenie kącika czytelniczego z podwieszanym fotelem i dużą ilością miejsca na przechowywanie książek.

Sypialnia w stylu industrialnym z dominantą bieli
źródło: Usona Philadelphia

17. Styl industrialny lubi beton

Beton tak bardzo charakterystyczny dla industrialnego stylu sprawdzi się również w sypialniach. Industrialny klimat zostaje tutaj dodatkowo podkreślony pozostałościami fabrycznych rur, które stanowią element dekoracyjny.

Sypialnia w stylu industrialnym z dominantą betonu
źródło: Zin Home

Cenniki

Teraz popularne