17 inspirujących łazienek z elementami z drewna

Wykańczanie i urządzanie17 inspirujących łazienek z elementami z drewna

Ekologiczny materiał jakim jest drewno, występuje w wielu różnych odcieniach. Stanowić może w łazience element dominujący lub uzupełniający. Łącząc drewno z innymi materiałami tworzyć można unikatowe aranżacje sprzyjające relaksowi. Drewno da poczucie bliskości z naturą bez względu na to czy wnętrze będzie nowoczesne czy rustykalne. Różne gatunki drewna mogę mieć odmienne faktury, które mogą być imitowane również przez kafelki. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją 17 inspirujących łazienek z elementami z drewna.

1. Projekt łazienki z elementami drewna w stylu azjatyckim

Prawdopodobnie wiele osób myśląc o łazience z elementami z drewna wyobraża sobie wykończenie w azjatyckim stylu. I jest to jedna z możliwości aranżacji tego pomieszczenia. Wybrać należy proste formy a ważnym akcentem będzie zieleń.

Łazienka z elementami drewna w stylu azjatyckim
źródło: architectureartdesigns.com

2. Łazienka w drewnie – nowoczesna boazeria w łazience

Niegdyś modnym elementem wystroju była boazeria. Obecnie wraca w wielkim stylu. Do łazienki najlepiej wybrać odporne na wilgoć drewno egzotyczne najlepiej wykończone odpowiednim oświetleniem i nowoczesnymi, naturalnymi dodatkami.

Łazienka z nowoczesną boazerią
źródło: Mostafa Mahmoud

3. Drewno malowane czy naturalne w łazience?

Tworząc inspirującą łazienkę z elementami z drewna pojawia się wybór czy zdecydować się na drewno naturalne czy malowane. Można je jednak połączyć wyróżniając pewne fragmenty wystroju – przykładowo elementy konstrukcyjne.

Łazienka z elementami drewna
źródło: cheviotproducts.com

4. Łazienka z elementami drewna w wiejskiej chacie

Gdzież lepiej sprawdzi się drewniana łazienka niż w domu na wsi? Ściana z bali, drewniane wrota, taboret, do tego kamienna podłoga sprawiają, że można poczuć się jak w starej wiejskiej chacie w wersji premium.

Łazienka z elementami drewna w stylu rustykalnym
źródło: countryliving.com

5. Łazienka w drewnie – łazienka na granatowo

Drewniane elementy w łazience nie muszą być pomalowane na oczywisty kolor. Warto bawić się konwencją wybierając przykładowo granatową bejcę do drewna. Ten dominujący kolor uzupełnić można delikatnymi, naturalnymi elementami.

Łazienka z elementami malowanego drewna
źródło: countryliving.com

6. Projekt łazienki – wybór pomiędzy drewnem a płytkami drewnopodobnymi

Na rynku znaleźć można bogaty wybór kafelek imitujących drewno. Czasami ciężko bez dotykania odróżnić je od prawdziwych desek. Dla podkreślenia charakteru pomieszczenia, można je uzupełnić elementami z prawdziwego drewna.

Płytki drewnopodobne w łazience
źródło: Galina Lavrishcheva

7. Sauna w łazience

Umieszczając w łazience saunę nie można wybrać lepszego wykończenia niż drewniane. Wstawić można drewniane szafki, półki, siedzenia lecz nic nie będzie bardziej efektowne niż olbrzymia drewniana balia zamiast wanny.

Łazienka z sauną
źródło: Int2Architecture

8. Ściany i podłoga z płytek drewnopodobnych w łazience

Umieszczając elementy drewniane na ścianie i podłodze wybrać można identyczny wzór, ale warto go przełamać wybierając kontrastujące wykończenie pozostałych ścian. I to bez względu na to czy drewno jest naturalne czy imitowane.

Łazienka z elementami drewna
źródło: lesrocheskfardebian.com

9. Mała łazienka w drewnie

Urządzając łazienkę z elementami z drewna w małej przestrzeni można ją optycznie powiększyć układając szerokie drewniane deski horyzontalnie a dodatkowo montując duże lustro, które będzie nadawać pomieszczeniu głębię.

Projekt małej łazienki z elementami drewna
źródło: ofdesign.net

10. Pojedynczy element drewniany w łazience

Drewniane elementy nie muszą dominować w łazience. Czasami lepszy efekt uzyskuje się wstawiając jeden ciekawy element do pozornie monotonnego wnętrza. Przykładem może być ciężkie, drewniane siedzisko pod prysznicem.

Łazienka z elementami drewna
źródło: ofdesign.net

11. Łazienka w drewnie – naturalny kolor drewna

W prostej drewnianej chatce urządzić można łazienkę która byłaby marzeniem XVII-wiecznego pioniera Północnej Ameryki. Skoro już niemal wszystko jest drewniane to warto przełamać wystrój wstawiając cynową balię i miskę do mycia.

Łazienka w drewnie
źródło: ofdesign.net

12. Łazienka jak za dawnych lat

Aby poczuć się jak w łazience z dawnych lat wystarczy część ścian obłożyć nieobrobionymi deskami, wstawić kominek, stare lampy, haftowane ręczniki. Nic jednak nie podkreśli klimatu tak jak stara wanna z brązu, miedzi lub mosiądzu.

Łazienka z elementami drewna z stylu rustykalnym
źródło: ofdesign.net

13. Naturalne materiały i dekoracje w łazience

Aby łazience z elementami drewna nadać jeszcze bardziej naturalnego klimatu wprowadzić można wiele pochodzących z przyrody elementów jak kwiaty, lniane ręczniki, naturalne gąbki czy elementy z wikliny lub skóry.

Łazienka z elementami drewna
źródło: ofdesign.net

14. Łazienka w drewnie – naturalny drewniany blat

Elementy z drewna będą świetnie komponowały się z naturalnym kamieniem. Świetnym przykładem może być półka pod umywalkę z masywnej, drewnianej belki na tle murowanej ściany z kamienia.

Łazienka - połączenie drewna i kamienia
źródło: ofdesign.net

15. Eklektyzm w projekcie łazienki

Urządzając łazienkę z elementami z drewna można pozwolić sobie na eklektycznie mieszanie stylów. Drewnianą ścianę umieścić można w nowoczesnym wnętrzu, dodać industrialne lampy i elementy marynistyczne jak lustro obramowane liną.

Łazienka ze ścianą w drewnie
źródło: vk.com/ loft design

16. Łazienka z elementami drewna – otwarty prysznic w łazience

Imitujące drewno elementy w łazience mogą posłużyć do wyodrębnienia funkcjonalnego pewnego obszaru – przykładowo otwartego prysznica na podwyższeniu. Połączenie drewna z prostotą form i stylowymi ozdobami nadadzą azjatyckiego klimatu.

Projekt łazienki w drewnie z otwartym prysznicem
źródło: prakticideas.com

17. Intrygująca faktura

Faktura drewna pozwoli uzyskać w łazience niezwykłe intrygujące wrażenia. Przykładowo – ułożone pionowo pod prysznicem deski lub drewnopodobne kafelki o wyraźnym rysie słojów mogą dać wrażenie strug ulewnego deszczu.

Projekt łazienki z wykończeniem w drewnie
źródło: sohu.com

Cenniki

Teraz popularne