17 inspirujących pomysłów na łóżka z palet

Wykańczanie i urządzanie17 inspirujących pomysłów na łóżka z palet

Łóżko to mebel, w którym spędza się około jedną czwartą życia. Nic więc dziwnego, że wybór łóżka jest istotny – nie liczy się tylko wygląd, ale również wygoda. Funkcjonalne i stylowe łóżko można stworzyć wykorzystując palety. W artykule przedstawiamy 17 inspirujących pomysłów na łóżka z palet.

Proces wyboru łóżka należy zacząć od ustalenia wymiarów. Palety dostępne są w różnych rozmiarach. Europalety, mają wymiary 120 centymetrów długości, 80 szerokości i 14,4 wysokości. Aby stworzyć jednoosobowe łóżko wykorzystać należy co najmniej dwie, a w przypadku łóżka dwuosobowego – przynajmniej 4 sztuki.

1. Łóżko z palet z miejscem do przechowywania

Układając dwie warstwy palet i dobierając materac nieco mniejszy od powierzchni utworzonej w ten sposób ramy łóżka, można uzyskać miejsce pełniące rolę stolika nocnego lub półki. W przestrzeniach poniżej można wygospodarować miejsce na buty.

Łóżko z palet z miejscem do przechowywania
źródło: 33decor.com

2. Łózko z palet wiszące

Ciekawym pomysłem może być stworzenie wiszącego łóżka z palet. Zakotwiczone w suficie liny należy przymocować do każdego z czterech rogów ramy. Najważniejsze jest jednak solidne połączenie palet ze sobą.

Pomysł na wiszące łóżko z palet
źródło: 33decor.com

3. Łóżko z palet w kształcie litery T

Układając cztery europalety w kształt litery T uzyskuje się ramę łóżka na której można położyć materac o wymiarach 160 na 200 cm. Jeśli wystający z dwóch stron fragmenty palet podwyższymy jeszcze jedną warstwą uzyskamy dwa stoliki nocne.

Łóżko z palet w kształcie litery T
źródło: 99pallets.com

4. Kanapa z palet drewnianych na kółkach

Obudowując łóżko z palet w pełni wzdłuż długiego, a częściowo wzdłuż krótkich boków oraz dodając wzdłuż powstałego oparcia poduchy, można uzyskać kanapę służącą nie tylko w nocy ale i w dzień. Dodanie kółek zwiększy jej mobilność.

Kanapa z palet na kółkach
źródło: arnoldfriberg.com

5. Łóżko z palet drewnianych z długą ramą

Układając europalety równolegle można uzyskać ramę łóżka o długości 240 cm. Przy materacu o długości 200 cm zostanie całkiem spora rezerwa. Ten układ będzie dobry dla bardzo wysokich osób, które potrzebują dłuższego materaca.

Długie łóżko z palet
źródło: casaomnia.it

6. Łóżka z palet dla rodzeństwa

Łózka z palet sprawdzą się również z pokoju dziecięcym. W przypadku licznego potomstwa palety można wykorzystać również do stworzenia łózka piętrowego. Oczywiście niezbędne jest stworzenie solidnej i bezpiecznej konstrukcji.

Łóżko z palet dla rodzeństwa
źródło: dekoriko.ru

7. Łóżka z palet pasujące do loftu

Łózko z palet doskonale będzie pasowało do loftu. Skomponuje się świetnie z ceglaną ścianą, drewnianą podłogą i industrialnymi dekoracjami. Im palety będą sprawiały wrażenie bardziej nieobrobionych i surowych, tym lepiej.

Łóżko z palet w stylu industrialnym do loftu
źródło: dekoriko.ru

8. Łóżka z palet i wystrój boho chic

Palety z drewna jako naturalnego materiału z recyklingu świetnie sprawdzą się w sypialni z elementami stylu boho chic. Dodać można wyrazisty dywan, poduchy, tekstylia, patchworki i motywy dalekich podróży aby uzyskać przytulne wnętrze.

Łóżko z palet w stylu boho chic
źródło: dekoriko.ru

9. Olbrzymie łoże z palet

Z dwunastu europalet ułożonych w dwóch warstwach stworzyć można olbrzymią ramę łóżka o wymiarach 240 na 240 centymetrów. Masywności królewskiemu łożu doda drewniany zagłówek wykonany również z palet z recyklingu.

Duże łóżko z palet
źródło: dekoriko.ru

10. Wykorzystanie surowca z palet drewnianych

Wykorzystanie palet do stworzenia łóżka nie musi polegać na użyciu ich w podstawowej formie. Palety mogą stać się, po ich zdemontowaniu, źródłem ekologicznego surowca do zbicia ram łóżek o różnych rozmiarach.

Zagłówki do łóżka z palet
źródło: dekoriko.ru

10. Łóżko z palet w skandynawskim stylu

Styl skandynawski lubi drewno a także ekologiczne rozwiązania. Łóżko z palet z recyklingu świetnie będzie pasowało do skandynawskiej filozofii mieszkania i umiłowania natury. Takie łóżko urozmaici minimalistyczną sypialnię.

Łóżko z palet w stylu skandynawskim
źródło: ediyideas.com

11. Łóżko z palet z dostawką

Czasami przydaje się łóżko z dostawką. Na zdjęciu widać pomysł w którym palety posłużyły jako surowiec do wykończenia drewnianej ramy, a dostawkę umieszczono w szufladzie, którą można wsuwać i wysuwać spod łóżka w miarę potrzeb.

Pomysł na łóżko z palet z dostawką
źródło: infarrantlycreative

12. Sypialnia w stylu boho z łóżkiem z palet

W tej sypialni w stylu boho postawiono na dominujący kolor beżowy i niewielkie kontrasty. Centralne miejsce w pomieszczeniu zajmuje łóżko z palet w kolorze pasującym do koloru podłogi, co daje wrażenie spójności wystroju.

Łóżko z palet w stylu boho
źródło: magzhouse.com

13. Małe łóżko z palet

Łóżka z palet nie muszą być olbrzymie. Wykorzystując jako podstawę dwie europalety uzyskać można ramę o wymiarze 120 na 160 cm. Będzie to idealna wielkość dla dziecka. Z palet wykonać można też zagłówek i stolik nocny.

Małe łóżko z palet
źródło: palletbedz.com

14. Łóżko z palet z szufladami

Łóżka w których palety wykorzystano jako źródło surowca w połączeniu z innymi elementami drewnianymi stworzą spójną całość. Przykładem mogą być stare drewniane skrzynie po owocach wykorzystane jako szuflady.

Łóżko z palet z szufladami

15. Legowisko z palet dla pupila

Doskonałym pomysłem na wykorzystanie palet jest stworzenie łóżka dla pupila. Nawet dla dużego psa powinna wystarczyć jedna paleta. Ułożenie na niej ulubionego materaca zapewni czworonożnemu przyjacielowi wygodę.

Legowisko dla psa z palet
źródło: simplemost.com

16. Łóżko ogrodowe z palet drewnianych

Odpowiednio zaimpregnowane palety poradzą sobie z kapryśnymi warunkami atmosferycznymi na dworze. Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać je jako źródło surowca do stworzenia podwieszanego łóżka ogrodowego.

Wiszące siedzisko z palet do ogrodu lub na taras
źródło: stunninghomedecor.com

17. Oparcie z drzwi do łóżka z palet drewnianych

Ciekawym pomysłem może być stworzenie łóżka z palet z przymocowanymi z jednej strony starymi drzwiami służącymi jako oparcie. W ten sposób można uzyskać oryginalną kanapę, która posłuży także jako mebel dzienny.

Oparcie z drzwi do siedziska z palet
źródło: thevintageroundtop.com

Cenniki

Teraz popularne