25 pomysłów na meble ogrodowe z palet

Wykańczanie i urządzanie25 pomysłów na meble ogrodowe z palet

Palety są doskonałym materiałem do stworzenia mebli ogrodowych. Są wytrzymałe, ekologiczne i tanie. Można je wykorzystać w ich istniejącej formie lub rozebrać w celu odzyskania surowca. Naturalny materiał jakim jest drewno doskonale będzie współgrał z naturą. Dzięki niskim kosztom stworzenia mebli z palet można je często wymieniać w miarę ich zużycia. Ich żywotność można jednak przedłużyć dzięki odpowiedniemu wykończeniu i konserwacji. A jeśli dany mebel nie będzie już potrzebny, można łatwo przerobić go na inny. W artykule przedstawiamy 25 pomysłów na meble ogrodowe z palet.

1. Ogrodowy komplet wypoczynkowy z palet

Myśląc o meblach ogrodowych z palet w pierwszej kolejności przychodzi do głowy komplet wypoczynkowy. Najłatwiejsze jest stworzenie kawowego stolika, ale większych problemów nie sprawią również fotele i kanapy.

Ogrodowy komplet wypoczynkowy z palet
źródło: 99pallets.com

2. Kwietniki z palet

Bardzo proste jest stworzenie z palet kwietników. Nic prostszego niż powiesić paletę na ścianie i wypełnić ziemią przestrzeń pomiędzy jej nogami. Można też ułożyć palety jedna na drugiej i wyciąć w górnej powierzchni otwór na rośliny.

Kwietniki ogrodowe z palet
źródło: balconydecoration.com

3. Drewniane krzesło z materiału z palet drewnianych

Rozbierając paletę na deski można uzyskać materiał, który posłuży do zbicia ogrodowych krzeseł. Krzesła mogą mieć różny charakter w zależności od użytych technik – szczotkowane i pomalowane ciemną bejcą wpasują się w styl rustykalny.

Drewniane krzesło z materiału z palet
źródło: decorhomeideas.com

4. Wiszące siedzisko z materiału z palet drewnianych

Ciekawym przykładem mebla ogrodowego z palet jest to wiszące siedzisko. Odzyskane z palety deski połączono sznurkiem co pozwoliło stworzyć wyginającą się konstrukcję którą można powiesić za pomocą czterech lin przyczepionych do rogów.

Wiszące siedzisko z materiału z palet drewnianych
źródło: decorhomeideas.com

5. Mebel do prac ogrodowych z palet

Z desek pozyskanych z palet można stworzyć praktyczny mebel do prac ogrodowych. Otwarte półki – dolną i górną, wykorzystać można do przechowywania narzędzi i materiałów, a duży blat zapewni odpowiednią przestrzeń roboczą.

Stanowisko ogrodnika z palet drewnianych
źródło: decorhomeideas.com

6. Pionowy ogród z palet

Montując w pionie kilka palet na surowym murze uzyskać można rusztowanie dla pionowego ogrodu. Pamiętać należy o solidnym przymocowaniu palet aby utrzymały ciężar ziemi oraz zasadzonych roślin.

Zielnik i kwietnik z palet drewnianych
źródło: diygardens.org

7. Kwietnik z palet

Kolejny sposób wykorzystania palety ostawionej w pionie. Usuwając część desek można stworzyć ciekawy kwietnik. Rośliny posadzone są w przestrzeniach między podstawą a górną powierzchnią palety. Zamontowanie kółka zapewnia mobilność.

Kwietnik z palet
źródło: diyshowoff.com

8. Huśtawka ogrodowa z palet

Nie ma to jak huśtawka ogrodowa. Palety świetnie nadają się do stworzenia jej siedziska dzięki dużej wytrzymałości. Odpowiednia wielkości i dodanie miękkich poduch sprawi, że sprawdzi się jako miejsce na leniwe drzemki.

Huśtawka ogrodowa z palet
źródło: handmadecharlotte.com

9. Rozkładana ławka z palet z donicą

Składana podwójna ławka z donicą to świetny pomysł kreatywnego wykorzystania palet do stworzenia mebla ogrodowego. Dzięki połączeniu palet na zawiasach można ją ustawiać w wielu pozycjach a kółka zapewniają mobilność.

Rozkładana ławka z palet z donicą
źródło: morethangreen.es

10. Stojak z palet na doniczki

Ustawiając paletę lub jej część w pionie lub pod lekkim skosem i przyczepiając stalowe obręcze można uzyskać ciekawy stojak na tradycyjne gliniane donice. Wskazówka – im bardziej podniszczone palety tym więcej charakteru.

Stojak z palet na doniczki
źródło: morflora.com

11. Regulowane fotele z palet drewnianych

Z wykorzystaniem starych palet stworzyć można fotele o regulowanym kącie nachylenia. Wystarczy zamontować z przodu siedziska składane nogi. Im będą dłuższe tym bardziej siedzenie będzie przechylone do tyłu.

Regulowane fotele ogrodowe z palet
źródło: nadache.pro

12. Regał do ogrodu

Palety wprost idealnie nadają się do stworzenia ogrodowego regału na rośliny w doniczkach. Wskazówka – nie jest powiedziane że trzeba się ograniczać do naturalnego koloru drewna. Można zaszaleć z intensywnymi kolorami.

Regał ogrodowy z palet
źródło: nadache.pro

13. Palenisko ogrodowe z palet

Ciekawym meblem do ogrodu będzie stolik z centralnym paleniskiem. Wykorzystać można dwie palety lub połówki palety z których jedna będzie tworzyła podstawę a druga blat. W środku blatu wyciąć należy otwór i umieścić w nim misę.

Palenisko ogrodowe z palet
źródło: nadache.pro

14. Kącik wypoczynkowy na podeście z palet

Palety wykorzystać można do stworzenia podestu na którym umieścić można ławy i stolik. W ten sposób powstanie kącik wypoczynkowy który świetnie sprawdzi się po intensywnym deszczu, kiedy trawa w ogrodzie wciąż jest jeszcze mokra.

Ogrodowy kącik wypoczynkowy z palet na podeście z palet
źródło: nadache.pro

15. Stolik ogrodowy z palet pod parasol ogrodowy

Jeśli ktoś lubi odpoczywać w ogrodzie pod parasolem polubi ten niewielki stolik kawowy z palet w którym wywiercono otwór umożliwiający wstawienie nogi parasola. Im stolik cięższy i wyższy tym stabilniejszy na wietrze będzie parasol.

Stolik ogrodowy z palet z parasolem
źródło: nadache.pro

16. Kanapa z palet z dodatkową półką

Dla osób, które lubią czytać pod gołym niebem sprawdzi się kanapa z półką. Wykorzystując europalety uzyskać można mebel o wymiarach 240 na 80 centymetrów. Wybierając materac o długości 200 cm zostanie 40 cm na półkę.

Kanapa z palet z półką
źródło: nadache.pro

17. Kanapa ogrodowa z palet z praktycznymi podłokietnikami

Tworząc do ogrodu kanapę z palet można przewidzieć w niej praktyczne podłokietniki w których znajdzie się półka na ulubiony napój. Do stworzenia kanapy na zdjęciu wystarczą dwie całe i dwie połówki palety.

Kanapa z palet z praktycznymi podłokietnikami
źródło: nadache.pro

18. Wiszące stanowisko ogrodnicze

Stanowisko do prac ogrodniczych można zawiesić również na ścianie bądź murze. Umieszczając jedną lub dwie palety wertykalnie i usuwając część desek uzyskać można doskonałe półki na narzędzia i materiały ogrodnicze.

Stanowisko do prac ogrodniczych  z palet
źródło: nadache.pro

19. Ława z palet z siedziskami

Z palet stworzyć można zintegrowany mebel ogrodowy w postaci stolika z przymocowanymi trwale ławami. Przeniosą go z łatwością dwie osoby i to szybciej niż trwałoby przenoszenie każdego z elementów oddzielnie.

Ława z siedziskami z palet
źródło: nadache.pro

20. Eleganckie meble ogrodowe z palet

Kto powiedział, że meble ogrodowe z palet nie mogą być eleganckie i wyglądać ekskluzywnie? Aby uzyskać taki efekt należy je starannie wyszlifować, zabejcować, polakierować oraz dobrać proste i eleganckie poduchy i materace.

Eleganckie meble ogrodowe z palet
źródło: nadache.pro

21. Elementy ogrodowe z palet z podświetleniem

Wykorzystując kształt palet stworzyć można ciekawe elementy ogrodowe z podświetleniem. Dzięki licznym szczelinom i szparom między deskami łatwo przeciągnąć przez nie sznur lampek choinkowych albo taśm LED.

Elementy ogrodowe z palet z oświetleniem
źródło: ogrodzenie-trees.com

22. Konstrukcja z palet pod warzywniak

Wykorzystując przestrzenie między deskami palet łatwo zrobić z nich warzywniak. Jednym ze sposobów jest położenie palety na płasko, usunięcie co drugiej deski a w ich miejsce umieszczenie ziemi i wysianie warzyw.

Konstrukcja z palet pod warzywniak
źródło: pinterest

23. Podwójne kanapy z palet z pochylonym oparciem – idealne by obserwować gwiazdy

Z palet stworzyć można podwójne kanapy o pochylonym oparciu. Układając na nich wygodne poduchy stworzyć można romantyczny kącik dla par do wspólnego oglądania gwiazd w pozycji półleżącej. Mile widziana butelka szampana.

Meble ogrodowe z palet z pochylonym oparciem
źródło: trees.com

24. Wertykalny ogród z palet a la szachownica

Wykorzystując fragmenty o równych bokach można stworzyć ciekawy wertykalny ogród. Układając palety na przemian horyzontalnie i wertykalnie uzyska się efekt szachownicy. W każdym „polu” posadzić można inny gatunek roślin.

konstrukcja z palet pod wertykalny ogród
źródło: visitedeco.com

25. Dobór kolorów w meblach ogrodowych z palet

Meble ogrodowe wykonane z surowych palet można urozmaicić dodając wzorzyste i kolorowe poduchy oraz materac. Wzory roślinne i zieleń będą dobrze pasowały do ogrodu na tle słonecznej żółtej ściany, która rozpromieni przestrzeń.

Pomysł na kolorowe siedziska z palet
źródło: palletwoodenprojects.com

Cenniki

Teraz popularne