15 inspirujących aranżacji łazienki w stylu glamour

Wykańczanie i urządzanie15 inspirujących aranżacji łazienki w stylu glamour

W łazienkach w stylu glamour spotkamy się z połączeniem minimalizmu i pałacowego przepychu. To wnętrza ciepłe, przyjazne, ale i luksusowe, pełne szlachetnych kolorów, naturalnych kamieni i finezyjnych detali. Styl ten odznacza się również częstym łączeniem kontrastujących ze sobą elementów. Jednocześnie cechuje się umiarem i umiejętnie dobranymi dodatkami, tak by wnętrze nie wydawało się przesadzone. Poniżej przedstawiamy 15 inspirujących aranżacji łazienek w stylu glamour. 

Łazienki w stylu Glamour

1. Mocny akcent

Ozdobne akcenty nadają łazience w stylu glamour biżuteryjnego blasku. By zachować spójność aranżacyjną błyszczące dodatki powinny być w tym samym odcieniu złota, srebra, miedzi bądź mosiądzu.

aranżacjie łazienki w stylu glamour
Źródło: Ambience Interior Design ambience.com.pl

2. Ściana przykuwająca spojrzenie.

W łazience można postawić na niebanalny element w postaci ściany ze lśniącym ornamentem. Nada on pomieszczeniu oryginalności. Należy jednak pamiętać by pozostałe elementy skomponować w jednej palecie kolorów.

łazienki w stylu glamour
Źródło: architizer.com, autor: Yousupova

3. Wyjatkowe lustro

Ozdobne lustro jest kolejnym z elementów charakterystycznych dla stylu glamour. Nie jest ono tylko dekoracją, ale również odbija światło, optycznie powiększając przestrzeń i współgrając ze stonowaną kolorystyką wnętrza.

aranżacjie łazienki w stylu glamour
Źródło: curatedinterior.com

4. Kontrast z wyczuciem

Połączenie bieli i kontrastującej z nią czerni nadaje pomieszczeniu kąpielowemu wyszukanej elegancji. Chłód pomieszczenia można przełamać drewnianą podłogą i odbijającymi światło dodatkami.

łazienka w stylu glamour
Żródło: http://domni.pl

5. Mozaika

Mozaika na jednej ze ścian może przełamać monotonię białych powierzchni. Nadaje aranżacji ciepła i może stanowić ramę dla owalnych luster umieszczonych nad umywalkami. Dodatki i armatura utrzymane w kolorze chłodnego chromu spajają całość.

łazienka w stylu glamour
Źródło: homedepot.com

6. Duża kabina prysznicowa bez brodzika

Charakterystycznym elementem dla stylu glamour są duże kabiny prysznicowe bez brodzika z transparentnymi ściankami, które nadają wrażenia przestronności. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z biała ceramiką i armaturą w jednym kolorze.

aranżacjie łazienki w stylu glamour
Źródło: homestratosphere.com

7. Mocny akcent

Łazienka w stylu glamour nie musi być tożsama z jasnymi ścianami. Doskonale sprawdzi się również mocniejszy akcent gorzkiej czekolady, stanowiący oprawę dla sztukaterii i kafelek pod prysznicem, a także białej armatury i dodatków.

aranżacjie łazienki w stylu glamour
Źródło: housebeautiful.com

8. Jednolite dodatki

Przestrzeń stworzoną z jasnoszarych ścian i podłogi przełamią dodatki w mocniejszym kolorze marengo. W odcieniach tego koloru wybrano wannę, rolety i ręczniki. Przytulności dodają w nim dodatki – kryształowy żyrandol, zdobne krzesło i wygodny puf.

łazienka w stylu glamour
Źródło: housebeautiful.com

9. Błyszczące płytki – nowoczesny glamour

Jednolite płytki w neutralnych kolorach stanowią tło dla błyszczących, lustrzanych kafelek stanowiących element dekoracyjnych, które podobnie jak kryształowy żyrandol załamują światło i nadają wnętrzu luksusowego charakteru.

aranżacjie łazienki w stylu glamour
Źródło: Design Code Interiors

10. Żyrandol przykuwający oko

W łazience w stylu glamour ważną rolę odgrywa żyrandol. Często jest to zdobna, elegancka konstrukcja, która przykuwa oko. Są to lampy z wieloma punktami światła, które poza zapewnieniem jasności podkreślają elementy szafek, czy luster.

 łazienka w stylu glamour
Źródło: trendecors.com

11. Nowoczesny glamour

Styl glamour w łazienkach ma też nowoczesne odpowiedniki w bardziej chłodnej odsłonie. Na przykład połączenie marmurowych kafelek na podłodze i ścianach z chromowanymi dodatkami i ciekawym żyrandolem rozpraszającym światło.

aranżacjie łazienki w stylu glamour
Źródło: trendecors.com

12. Ciepłe beże i brązy w stylu glamour

Eleganckie wnętrze może być również uzyskane poprzez połączenie płytek w odcieniach ciepłych beży i brązów. Płytki o wyrazistym wzorze przełamują monotonię i nadają łazience interesującego wyglądu. 

łazienka glamour
Źródło: trendecors.com

13. Łazienka z wyjątkowym oświetleniem

Stosowanie zestawień różnych wzorów kafelek nada łazience wyrafinowanego sznytu. Można połączyć kafle o strukturalnym wzorze z błyszczącym panelem łapiącym światło i oświetleniem LED podkreślającym elementy dekoracyjne.

łazienka glamour
Źródło: trendecors.com

14. Marmur w łazience

Marmurowe płytki świetnie sprawdzą się we wnętrzach łazienek w stylu glamour – szczególnie w połączeniu z bielą mebli i wanny wolnostojącej. Blasku dodadzą złote listwy wykończeniowe i elementy dekoracyjne lamp.

łazienki w stylu glamour
Źródło: trendecors.com

15. Wolnostojąca wanna na płycie marmurowej

Styl glamour kojarzy się z luksusem i relaksem, nie mogło więc zabraknąć wolnostojącej wanny. Można wybrać klasyczną wannę ulokowaną na lwich nogach lub taką o nietypowej konstrukcji umieszczoną w centralnym punkcie pomieszczenia.

łazienki w stylu glamour
Źródło: trendecors.com

Cenniki

Teraz popularne