Ile kosztuje montaż sufitu podwieszanego?

Wykańczanie i urządzanieIle kosztuje montaż sufitu podwieszanego?

Sufity podwieszane pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną. Pozwalają ponadto zamaskować wystające rury, kable czy przewody wentylacyjne. Poprzez obniżenie wysokiego pomieszczenia zmniejszamy również obszar powierzchni grzewczej redukując w ten sposób koszty związane z ogrzewaniem. Ile zapłacimy za takie udogodnienie?

Od czego zależy cena podwieszanych sufitów?

Cena podwieszanego sufitu uzależniona jest przede wszystkim od wielkości powierzchni, na jakiej miałby być zamontowany.

Dodatkowo znaczenie ma liczba poziomów. Najtańsze są sufity jednopoziomowe, bardzo wysokie pomieszczenia umożliwiają jednak montaż sufitów dwupoziomowych a nawet trzypoziomowych.

Im większy stopień skomplikowania prac związanych z montażem, tym wyższa cena usługi. Za montaż sufitów łukowych, montowanych według indywidualnych projektów, zapłacimy więcej niż w przypadku projektów prostych.


Na ostateczny koszt usługi wpływ ma również liczba usług dodatkowych związanych z montażem, takich jak: montaż oświetlenia, wygłuszanie, ocieplanie.

Chcąc udekorować wnętrze sztukaterią, również musimy się liczyć z dodatkowym wydatkiem.

Oczywiście, nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja – fachowcy z dużych miast cenią się bardziej niż fachowcy z obszarów wiejskich.

Podsumowując, na ostateczną cenę sufitu podwieszanego wpływ ma:

1. powierzchnia sufitu,
2. liczba poziomów,
3. kształt sufitu (prosty, łuki),
4. prace dodatkowe, takie jak oświetlenie czy wygłuszenie oraz montaż sztukaterii,
5. lokalizacja.

Ile kosztuje montaż sufitu podwieszanego?

Sufit podwieszany cena

Za montaż sufitu podwieszanego jednopoziomowego z płyt kartonowo-gipsowych zapłacimy 76-87 zł/m2, a sufitu wielopoziomowego 75-120 zł/m2. Montaż sufitu z łukami to koszt 110-150 zł/m2. Za sufit kasetonowy zapłacimy 65-82 zł/m2 Wyciszenie sufitu to koszt 35-37 zł/m2. Za montaż oświetlenia halogenowego zapłacimy 52-65 zł/m2.

Ile kosztuje montaż sufitu napinanego?

sufit napinany cena
indiamart.com

Za 1m² sufitu napinanego zapłacimy od 120-250 zł/m2 cena zależna jest od zastosowanego materiału np. tkaniny poliestrowej czy folii PCV matowej, błyszczącej, transparentnej lub z nadrukiem.

Sufity podwieszane – ile kosztują prace dodatkowe ?

Ekipa remontowo osobno wyceni prace dodatkowe, takie jak np. montaż dodatkowego oświetlenia czy sztukaterii, a także wygłuszenie sufitu. I tak, za montaż oświetlenia halogenowego zapłacimy 52-65 zł/m2.

Decydując się na taśmy LED musimy liczyć się z wydatkiem 23-25 zł/mb w przypadku taśmy jednokolorowej lub 33-37 zł/mb w przypadku wielokolorowej taśmy LED RGB.

Montaż sztukaterii, czyli wszelkich elementów dekoracyjnych (listwy, narożniki, rozety) to wydatek rzędu 13-33 zł/mb.

Najtańszy jest montaż elementów ze styropianu, drożej zapłacimy za sztukaterię poliuretanową.


Sufity podwieszane to idealna okazja do wyciszenia i ocieplenia pomieszczenia. Za taką pracę zapłacimy fachowcom 35-37 zł/m2.

Cenniki

Teraz popularne