Ile kosztuje mycie okien?

CennikiInneIle kosztuje mycie okien?

Praktycznie nikt nie chce spędzać czasu na myciu okien. Jeśli mieszkasz na wyższym piętrze lub twój dom ma dwa piętra, mycie okien może okazać się dodatkowo niebezpieczne i trudne. Podobnie ma się sytuacja z właścicielami sklepów, których witryna powinna być przejrzysta i swoim wyglądem zapraszać klientów do środka. Często najlepszym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zadba o czystość okien i sprawność całego procesu. Sprawdźmy, ile aktualnie kosztuje mycie okien.

Od czego zależy koszt mycia okien?

Mycie okien to relatywnie tania usługa, na którą decydują się przede wszystkim firmy, średni przedsiębiorcy, a także właściciele dużych domów.

Cena mycia okien dla klientów indywidualnych zależy w pierwszej kolejności od lokalizacji domu oraz wielkości zamówienia. Im większe miasto, tym drożej ceny usług możemy się spodziewać.

Podobnie wygląda sytuacja z wielkością zamówienia: osoby zamawiające kompleksowe mycie większej ilości okien mogą liczyć na wyższe rabaty od firm sprzątających.

Kolejną kwestią jest budowa okien oraz ich rodzaju. Większa cena dotyczy okien dwuskrzydłowych oraz drzwi balkonowych, bowiem ich umycie pochłania przeważnie więcej czasu.

W przypadku wyjątkowo zaniedbanych domów, firmy czyszczące mogą zaoferować wyższą cenę, bowiem mycie bardzo brudnych okien wymaga większego nakładu pracy oraz zużywa większą ilość detergentów.

Koszt mycia okien dla firm wygląda nieco inaczej.

Często formy proponują indywidualne wyceny przy większych zamówieniach.

Dodatkowo na koszt mycia przeszkleń biurowych wpłynąć może trudność w dostępie.

W takich przypadkach niezbędne jest wynajęcie grupy alpinistycznej, która przy użyciu odpowiedniego sprzętu dotrze do wyższych partii budynku.

Do wyceny mycia okien firmy czyszczące mogą doliczyć również koszty mycia parapetów oraz framug, a także koszty dojazdu do klienta.

Ile kosztuje mycie okien w domu?

Za mycie okna jednoskrzydłowego zapłacimy ok. 27-32 zł za sztukę, okna dwuskrzydłowe to wydatek 40-45 zł, natomiast drzwi balkonowe będą nas kosztować średnio 42-50 zł w zależności od wielkości. Za mycie parapetów oraz framug zapłacimy średnio 5-8 zł.

Jak często i kiedy należy myć okna?

Częstotliwość, z jaką należymyć okna, często zależy od lokalizacji budynku. Jeśli znajduje się onw centrum miasta, najlepiej myć okna co najmniej raz w miesiącu. Osobom, którzy mieszkają w podmiejskich dzielnicach, zaleca się czyszczenie co najmniej raz na dwa miesiące. Natomiast witryny sklepowe w niższych partiach budynku położone nieopodal ruchliwych ulic najlepiej myć nawet dwa razy w miesiącu.

Dobrą porą na mycie okien są suche i pogodne dni, kiedy temperatura waha się między 10-24°C. Powstrzymujmy się przed myciem okien w trakcie deszczu oraz silnych wichur, które mogą spowodować upadek i narazić nas na uszczerbek w zdrowiu.

Ile kosztuje mycie witryn sklepowych?

Mycie witryn sklepowych znajdujących się na wysokości do 3,5 m będzie nas kosztować 4-7 zł/m2 przeszklenia, natomiast witryny umieszczone powyżej 3,5 m wyceniane są drożej bo średnio 8-11 zł/m2. Za mycie parapetów oraz framug znajdujących się przy witrynie sklepowej zapłacimy średnio 5-8 zł. Mycie fasady oraz elewacji budynku to koszt 5-8 zł/m2.

Ile kosztuje mycie okien za godzinę?

Za mycie okien domowych przez ekipę sprzątającą w mniejszych miastach zapłacimy w granicach 15-25 zł/h pracy. W przypadku miast wojewódzkich cena wzrośnie do 30-40 zł/h. Do ceny mycia powinniśmy doliczyć koszty transportu.

Ile kosztuje alpinistyczne mycie okien?

Za mycie okien metodą alpinistyczną zapłacimy ok. 8-12 zł/m2 przeszklenia, przy wyższych budynkach cena może wzrosnąć do 12-15 zł/m2. W przypadku mycia elewacji i fasady przez ekipę alpinistyczną powinniśmy liczyć się z wydatkiem 10-14 zł/m2.

Jak umyć okna sprawnie i bez smug?

Do sprawnego i dokładnego umycia okien potrzebujemy kilku podstawowych elementów:

– miski z letnią wodą oraz butelkę płynu do naczyń,

– świeże ścierki oraz ręczniki papierowe; sprawdzą się również niepotrzebne gazety,

– butelka ze spryskiwaczem, w której rozcieńczymy wodę z octem w proporcjach 1:1; jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie, można zakupić jeden z popularnych płynów do mycia szyb. Jeśli nasze okna są wyjątkowo brudne, możemy do butelki dorzucić kilka łyżek octu jabłkowego.

– ściągaczka zakończona gumą.

  • Krok 1 wyszoruj dokładnie ramy: przygotuj ciepłą wodę, płyn od mycia naczyń oraz ścierkę lub twardszą gąbkę. Rozpocznij mycie ok strony wewnętrznej, a następnie umyj ramy z drugiej strony, która z pewnością będzie bardziej brudna. Trudniejsze zabrudzenia wyszoruj przy pomocy gąbki. Pracę zakończ umyciem parapetów. Niektóre trudne zabrudzenia na parapecie i ramach można usunąć przy pomocy małej ilości proszku do prania lub specjalnego preparatu do czyszczenia plastików.
  • Krok 2 mycie szyb: do okien stosujemy wcześniej przygotowaną mieszankę octu z wodą lub zakupionego w sklepie płynu do mycia szyb. Szyby myjemy od góry do dołu, aby opadający brud nie psuł naszej pracy. Po dokładnym umyciu wykorzystujemy ściągaczkę i płynnymi ruchami pozbywamy się nadmiaru płynu z szyb.
  • Krok 3 suszymy oraz polerujemy szyby: w tym celu wykorzystujemy wytrzymałe papierowe ręczniki lub gazety. Przed polerowaniem możemy zmienić wodę na destylowaną, która nie zawiera żadnych minerałów i jeszcze raz obmywamy nią okno. Jest to opcja dla perfekcjonistów, bowiem pozwala uzyskać nieskazitelnie czyste okna. Przed samym polerowanie warto przyjrzeć się szybie z różnych perspektyw i usunąć wszelkie smugi i pozostałości.

Cenniki

Teraz popularne