Ile kosztuje tapicerowanie mebli cena w 2023

CennikiIle kosztuje tapicerowanie mebli cena w 2023

Tapicerowanie mebli to doskonały sposób na przywrócenie drugiego życia wysłużonym i zniszczonym meblom

. Jednak jest to zajęcie pracochłonne, wymagające dużej wiedzy oraz wykorzystania profesjonalnego sprzętu, dlatego skorzystanie z usług tapicera nie należy do najtańszych inwestycji.

Samodzielne tapicerowanie mebli oraz konserwacja drewna z pewnością zajmie sporo czasu, a efekty tej pracy mogą nie przynieść zamierzonych efektów.

Poniżej umieściliśmy kompleksową wiedzę na temat tapicerowania mebli.

Czy warto oddać meble do tapicera? Ile kosztuje tapicerowanie kanapy? Ile zapłacimy za konserwację drewna oraz stelaża? 

Czy warto oddać meble do tapicera?

Na początek należy wyjaśnić co nazywamy tapicerką. Mianowicie tapicerka to materiały, które obejmują tkaniny, wyściółki, taśmy i sprężyny, tworzące miękkie pokrycia krzeseł, sof i innych mebli.

Tapicerowanie sięga swoimi początkami do średniowieczu i zyskało na popularności w XVII, XVIII i XIX wieku. 

Z biegiem lat stosowano wiele różnych materiałów, od siana, przez końskie włosie, po wełnę. Nowoczesne tapicerstwo wykorzystuje metalowe sprężyny i piankę dla większej trwałości.

Materiały wewnętrzne nie są widoczne dla klientów, jednak mają duży wpływ na to, czy mebel jest wygodny i wytrzymały.

Jeśli chodzi o tkaniny wykorzystywane do tapicerowania, zawsze można je wymienić po zużyciu się materiału.

Stąd warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości zarówno warstwę  wewnętrzną, jak i powierzchnię zewnętrzną tapicerki; ten element jest kluczowy w  zapewnieniu wytrzymałości naszego mebla na kilka, a nawet kilkanaście następnych lat. 

Z uwagi na poziom skomplikowania oraz czasochłonność tapicerowania, z pewnością lepiej powierzyć swój mebel w ręce fachowca.

Oprócz względów typowo technicznych, profesjonalne tapicerowanie zapewnia zachowanie oryginalnego designu naszych mebli, poprawia komfort użytkowania i zaspokaja nasz sentyment.  

Oprócz wymiany tapicerki tapicer zajmuje się również konserwacją drewna i stelaża naszego mebla. W dzięki temu kanapa bądź fotel nabierze niepowtarzalnego wyglądu oraz zostanie zabezpieczona przez brudem i uszkodzeniami. 

Tapicerowanie fotela – od czego zależy cena?

Koszt tapicerowania uzależniony jest od specyfiki mebla oraz rodzaju tworzywa, które zostanie wykorzystane podczas renowacji.

Przede wszystkim wyższych cen powinniśmy się spodziewać w większych ośrodka wojewódzkich, natomiast tapicer z małego miasta z pewnością wyceni tę usługę  taniej.

Ponadto koszty materiałów znacznie różnią się od siebie. Za wysokiej jakości materiał (typu skóra bądź zamsz) zapłacimy zdecydowanie więcej.

Przed zakupem warto zastanowić się, jaki będzie poziom eksploatacji naszego fotela i odpowiednio dobrać materiał do potrzeb i oczekiwań.  Warto zdecydować się na droższy materiał i dłużej cieszyć się żywotnością i komfortem naszego fotela. 

Ile kosztuje tapicerowanie

Ile kosztuje tapicerowanie fotela?

Koszt tapicerowania fotela razem z kosztami materiału oscyluje między 610-650 zł. Jeśli nasz fotel posiada niestandardowy kształt bądź liczne zaokrąglenia cena może wynieść 750-980 zł. Renowacja drewnianych elementów w fotelu to koszt około 100-200 zł. 

Jakie są zalety mebli tapicerowanych?

Meble tapicerowane przeżywają obecnie renesans zainteresowania. Przede wszystkim pozwalają one w stosunkowo tani i ekologiczny sposób odmienić charakter naszej przestrzeni.

Dodatkowo tapicerowane meble są niezwykle uniwersalne, tzn. znajdziemy wykonania zarówno w stylu nowoczesny, jak i klasycznym.

Oprócz tego meble tapicerowane charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania.

Możemy dobrać materiał miły w dotyku, a zarazem wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Meble obite tapicerką relatywnie łatwo utrzymuje się w czystości. Wśród najważniejszych zalet wyróżniamy: 

– elegancki wygląd,

– szeroki zakres wyboru materiałów oraz kolorów,

– możliwość przystosowania mebli do stylu współczesnego oraz klasycznego,

– łatwość w czyszczeniu i konserwacji,

– długowieczność mebla oraz drewna, z którego został wykonany,

– dostosowanie tapicerki oraz wyglądu mebli do naszych indywidualnych potrzeb. 

Cena tapicerowania kanapy u tapicera? Co wpływa na cenę?

Cena tapicerowania kanapy, podobnie jak fotela, zależy od miejsca, w którym decydujemy się na wykonanie usługi oraz rodzaj materiału jaki zostanie użyty przy tapicerowaniu.

Ponadto na cenę obicia kanapy może wpłynąć jej kształt i wielkość. Jeśli posiadamy stary mebel o niestandardowym kształcie i zwiększonych wymogach technicznych i konserwacyjnych, możemy spodziewać się wyższej ceny.

Ponadto niektóre materiały, z których wykonywana jest tapicerka mogą osiągnąć koszty większe od standardowych wycen.

Do takich materiałów z pewnością należy zamsz oraz naturalna skóra. 

Ile kosztuje tapicerowanie kanapy?

Koszt tapicerowania kanapy trzyosobowej wraz z kosztem materiału to wydatek rzędu 950-1000 zł. Za kanapę dwuosobową zapłacimy nieco mniej: 800-1000 zł. Jeśli kanapa ma liczne zaokrąglenia bądź niestandardowe rozwiązania cena może wzrosnąć średnio do 1200-1300 zł.

Cena tapicerowania narożnej kanapy? Co wpływa na koszt?

Cena tapicerowania narożnej kanapy, podobnie jak fotela i kanapy standardowej, zależy od miejsca, w którym decydujemy się na wykonanie usługi oraz rodzaj materiału jaki zostanie użyty przy tapicerowaniu.

Obicie narożnej kanapy to najdroższa ze wszystkich wyżej wymienionych usług ze względu na gabaryt mebla oraz zwiększone zapotrzebowanie na materiał.

Oprócz usługi tapicerowania fachowcy często proponują również konserwację drewna oraz odnowienie stelaża kanapy narożnej.

Warto dopłacić do renowacji mebla i tym samym przedłużyć jego żywotność oraz osiągnąć zaskakujące efekty estetyczne. 

Ile tapicerowanie kanapy narożnej?

Za tapicerowanie kanapy narożnej razem z materiałem musimy zapłacić średnio 1900-2050 zł. Tapicerowanie narożnej kanapy dla dwóch osób kosztuje mniej: 1500-1800zł. Obicie kanapy narożnej o niestandardowych kształtach oraz zaokrąglonych rogach kosztuje więcej: 2000-2200 zł.

Cenniki

Teraz popularne