15 inspirujących projektów – kuchnie z elementami z drewna

Wykańczanie i urządzanie15 inspirujących projektów - kuchnie z elementami z drewna

Drewno jest materiałem naturalnym, a do tego ekologicznym. Dzięki różnorodności gatunków drzew można stworzyć kuchnie w wielu odcieniach – ciepłych i chłodnych. Można również dowolnie te odcienie mieszać, a dobierając dodatki z innych materiałów – tworzyć unikatowe aranżacje.

Kuchnie z elementami z drewna mogą mieć charakter rustykalny albo nowoczesny. Elementy z drewna mogą pojawić się na każdej płaszczyźnie. Naturalne drewno pozwoli również wypełnić kuchnię przyjemnym zapachem.Zapraszamy do zapoznania się z propozycją 15 inspirujących kuchni z elementami z drewna.

1. Drewniane elementy konstrukcyjne

Drewno w kuchni to nie tylko meble i podłogi, ale również elementy konstrukcyjne – warto je wyeksponować. Można dodać industrialne lampy i okap. Czerwone obicia taboretów są przykładem jak ocieplić można kuchnię o chłodnym odcieniu.

Kuchnie z elementami drewna
Źródło: Brewster McLeod Architects

2. Drewno i skórzane dodatki

Skóra to naturalny materiał, który świetnie uzupełnia się z drewnem. Ciekawym zestawieniem jest wybór białej kuchni i umieszczenie drewnianych elementów na ścianach i podłodze. Rząd skórzanych krzeseł pozwoli zharmonizować całość.

Źródło: Lana Kenney / apartmenttherapy.com

3. W jodełkę

Jodełka to wzór często spotykany na drewnianych podłogach. Dla odmiany można ją ułożyć na płaszczyznach pionowych różnicując odcień poszczególnych desek. W kuchni z elementami z drewna świetnie sprawdzi się też ceglana ściana.

Kuchnie z elementami drewna
Foto: Rowena Naylor

4. Eklektyczna całość

Ciekawy efekt uzyskać można zestawiając kontrastujące drewniane rustykalne wnętrze z nowoczesnymi meblami w szarym kolorze. Drewniany uchwyty szafek sprawią że style zdadzą się przenikać a ta eklektyczna całość będzie spójna.

Elementy drewniane w kuchni
Foto: davidland.com

5. Więcej drewna

Drewniane elementy nie muszą być dodatkiem. Mogą dominować. Warto tę dominację trochę przełamać – białym okapem i zlewozmywakiem, ścianą ze szkliwionych płytek ułożonych w cegiełkę czy industrialną lampą.

Kuchnie z elementami drewna
Źródło: kyleeshintaffer.com

6. Geometryczne wzory

Odważnym połączeniem będzie zestawienie frontów szafek o bardzo wyraźnym rysie słojów drewna z kontrastującymi ścianami z płytek ceramicznych o geometrycznym wzorze. Dodanie drobnych złotych elementów urozmaici aranżację.

aranżacjie kuchni z elementami drewna
Foto: Heidis Bridge

7. Drewniany blat

Drewniany blat jako jedyny element drewniany w kuchni świetnie będzie pasował do ściany licowanej czerwoną cegłą klinkierową. Kuchnia będzie wydawała się ciepła nawet przy chłodnych białych meblach.

aranżacjie kuchni z elementami drewna
Źródło: homedecorbliss.com

8. W skandynawskim stylu

Kuchnia z elementami drewna jest charakterystyczna dla stylu skandynawskiego. Jasne drewniane fronty mebli będą dobrze współgrały z bielą i szarościami podłogi, sufitu i ścian. To zestawienie pozwoli uzyskać ascetyczny charakter.

Kuchnie blat dreniany inspiracje
Źródło: homedecorbliss.com

9.  Drewno w poziomie

Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie drewna jedynie na poziomych powierzchniach – suficie, blacie i stole. Podłoga może wyłamać się z tej reguły i pasować jedynie barwą. Można dodać kilka drewnianych elementów wertykalnych.

Elementy drewniane w kuchni
Foto: Stephen Paul

10. Szarość i czerń

Z kuchnią z drewnianymi elementami świetnie skomponuje się szara podłoga, szczególnie w przypadku ciemniejszych odcieni drewna. Można dodać czerń na suficie i w elementach AGD. Ponadczasowa cegła na ścianie dopełni aranżację.

Kuchnie z elementami drewna
Źródło: Pinterest

11. Mniej drewna

Jeśli najważniejszym elementem drewnianym w kuchni jest podłoga, można poprzestać na uzupełnieniu jej niewielkimi drewnianymi dodatkami jak półki czy taborety. Do tego wybrać można meble w jednolitych kolorach i ceramiczne blaty.

aranżacjie kuchni z elementami drewna
Źródło: renoguide.com.au

12. Bez szafek wiszących

Ponieważ drewno świetnie komponuje się z szarościami można zdecydować się na drewniane fronty mebli i ciemne szare ściany, a do tego zrezygnować z wiszących szafek na rzecz pojedynczych półek. Da to efekt ascetyczny i harmonijny.

Elementy drewniane w kuchni inspiracje
Źródło: renoguide.com.au

13. Dywan w kuchni

Dywan w kuchni to element nietypowy, ale jednocześnie nadaje pomieszczeniu indywidualnego charakteru i przytulności. Ważne by wybrać dywan z wytrzymałych i ułatwiających sprzątanie materiałów np. polipropylenu.

Kuchnia w drewnie
Źródło: renoguide.com.au

14. Ławy z poduchami i naturalnie komponujące się materiały

Świetnym elementem drewnianym w kuchni będą ciężkie ławy. Na ich twardych siedziskach położyć można grube, ciężkie poduchy. Dobrze sprawdzi się elegancki kolor szary pasujący do innych horyzontalnych elementów – np. blatu.

Kuchnia w drewnie
Źródło: thewhitecompany.com

15. Na wyższym poziome

Drewniana kuchnia może być otwarta na salon. Jeśli również w salonie znajdują się drewniane elementy kuchnię można wyodrębnić przestrzennie poprzez umieszczenie na podwyższonym drewnianym podeście.

Kuchnia w drewnie
Źródło: Wizualizacja Patricia Bagienski www.patbag.at

Cenniki

Teraz popularne