15 aranżacji łazienki w stylu industrialnym które Cię zainspirują

Wykańczanie i urządzanie15 aranżacji łazienki w stylu industrialnym które Cię zainspirują

Styl industrialny przechodzi renesans. O ile jego zastosowanie w kuchni, sypialni czy dużym salonie nikogo już nie dziwi, aranżacja industrialnej łazienki nie jest tak oczywista. Najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach, chociaż industrialne elementy można też zaadoptować do małych łazienek. Oprócz przestrzeni cechami stylu są: dominacja bieli, szarości i beżu, wykorzystanie surowych materiałów, oryginalnych mebli oraz stylowych dodatków o przemysłowym charakterze.Przedstawiamy 15 aranżacji łazienek w stylu industrialnym które Cię zainspirują.

1. Idealna do loftu

Łazienka w stylu industrialnym świetnie sprawdzi się w lofcie. Wysokie okna, pobielone fabryczne ściany i betonowa podłoga będą dobrym tłem dla stalowej umywalki, czarnej wanny, elementów armatury oraz odsłoniętych rur.

łazienki w stylu industrialnym
Industrialna łazienka Źródło: alexanderdb.com

2. Industrialne elementy

Elementami które mogą dodać industrialnego charakteru nawet małym łazienkom będą imitująca beton faktura ścian oraz ciekawe detale – przykładowo poprowadzenie przewodów elektrycznych w miedzianych odsłoniętych rurach.

łazienki w stylu industrialnym
Źródło: awesomedecors.us

3. Stal i beton

Stal i beton są nieodłącznymi elementami przemysłowego stylu. Odważnym wyborem będzie zastąpienie ceramicznego wyposażenia sanitarnego stalowym. Chłód takiego wnętrza przełamać można przykładowo kolorowymi drzwiami.

łazienki w stylu industrialnym loft
Źródło: awesomedecors.us

4. Odrapane ściany

Ceglana odrapana z tynku ściana w zestawieniu ze starą, surową drewnianą podłogą może wydawać się nieco zimna. Wnętrze może ocieplić ścianka wyłożona ciemnoniebieskimi, szkliwionymi płytkami i zdobna rama lustra.

łazienki w stylu loftowym
Industrialna łazienka Źródło: awesomedecors.us

5. Wanna pod oknem

Umieszczenie w industrialnej łazience białej ceramicznej wanny pod ceglaną ścianą z dużym oknem będzie strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza jeśli przez to okno podziwiać będzie można inne zabudowania poprzemysłowej dzielnicy.

Łazienka w stylu loft
Łazienka w stylu loftowym Źródło: awesomedecors.us

6. Nietypowe drzwi

Również drzwiom do łazienki można nadać industrialnego charakteru. Zamiast typowych rozwieranych jednoskrzydłowych, wybrać można stalowe rozsuwane dwuskrzydłowe wrota.

Łazienka w stylu loft
Łazienka w stylu loft Źródło: awesomedecors.us

7. W otoczeniu natury

Łazienka w stylu industrialnym sprawdzi się nie tylko w mieście ale również w wiejskim domu. Spoglądając przez okno z industrialnego surowego wnętrza na otaczającą naturę na zewnątrz poczuć można intrygujący dysonans.

Łazienka w stylu loft
Źródło: carredeau.fr

8. Minimalizm

Minimalizm to dobry wybór w każdym wnętrzu, także industrialnym. Osiągnięciu tego efektu sprzyja duża pusta przestrzeń, prostota kształtów i jednolitość kolorystyczna. Nie przeszkodzi wybór jednego kontrastującego elementu.

Łazienka w stylu loft
Łazienka w stylu industrialnym Żródło: designbest.com

9. Otwarta przestrzeń w łazience

Cechą industrialnego wystroju jest otwartość przestrzeni. Urządzając łazienkę w tym stylu można ją uzyskać stawiając na przeszklone ściany i drzwi. Odważny wybór, ale sprawdzi się na przykład w pokoju kąpielowym przy sypialni.

Łazienka w stylu loftowym
Łazienka w stylu loftowym Żródło: hansgrohe-la.com

10. Małe wnętrze

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym na ograniczonej przestrzeni jest trudna, ale możliwa. Można odnieść sukces nadając ścianom fakturę imitującą beton i wykorzystując stalowe elementy – przykładowo jako ramę kabiny prysznicowej.

Łazienka w stylu loftowym
Łazienka w stylu industrialnym Zdjęcie: Veronica Rodriguez

11. Steampunk

Wprowadzając do łazienki o ceglanych ścianach elementy stylu wiktoriańskiego wraz z paroma nowoczesnymi elementami nawiązującymi do epoki, można nadać pomieszczeniu nieco steampunkowego charakteru.

Łazienka loft
Industrialna łazienka Źródło: notreloft.com

12. Cegła i beton

Cegła i beton bardzo dobrze się uzupełniają. Aranżując łazienkę w stylu industrialnym można jeszcze dodać nieco innych kolorów. Dobrze będzie pasowała ciemna zieleń np. w postaci elementów ze szkliwionych kafelek.

Łazienka loftowa
Łazienka w stylu industrialnym Źródło: notreloft.com

13. Nowocześnie

Styl industrialny w łazience może mieć bardzo nowoczesny charakter. Sprzyjać temu będzie zastosowanie nowoczesnych mebli, oświetlenia i wyposażenia. Strzałem w dziesiątkę będzie ściana z płyt imitujących żelbeton.

Łazienka loftowa
Łazienka w stylu industrialnym Źródło: onekindesign.com

14. Monochromatycznie

Monochromatyczna łazienka sprawi wrażenie czystej i ascetycznej. Wystarczy uzupełnić dominującą biel jednym dodatkowym kolorem na stałe zamontowanych elementów – przykładowo ciemnoszarym.

Industrialna łazienka
Foto: Nicolas Matheus

15. Szklana kabina

Aranżując łazienkę w stylu industrialnym warto wybrać kabinę prysznicową bez brodzika z parawanem z przeźroczystego szkła. Zwiększy to wrażenie otwartości przestrzeni i pozwoli uniknąć zasłonięcia stylowych industrialnych kafelek

Industrialna łazienka
Źródło: thespruce.com Foto: in4mal

Cenniki

Teraz popularne