Ile kosztuje adaptacja projektu gotowego w 2023

CennikiBudowlaneIle kosztuje adaptacja projektu gotowego w 2023

Decydując się na zakup gotowego projektu domu, musimy mieć na uwadze fakt, że każdy projekt wymaga adaptacji do konkretnej działki budowlanej. Ile zapłacimy za adaptację gotowego projektu i o co dokładnie tutaj chodzi?

Od czego zależy cena adaptacji gotowego projektu domu?

Adaptacja projektu polega na sprawdzeniu i przeliczeniu wszelkich szczegółów konstrukcyjnych i dopasowania go do warunków panujących na konkretnej działce budowlanej.

Mówiąc prościej, należy ów projekt nanieść na plan naszej działki uwzględniając przy tym ogólną infrastrukturę terenu, dojazd do posesji czy sąsiednie budynki.

Należy również uwzględnić projekt przyłączy elektrycznych, gazowych czy kanalizacyjnych oraz dokonać badań gruntu pod względem nośności. Na tym etapie możemy również wprowadzić ewentualne zmiany do projektu. Sam proces adaptacji to nie wszystko.

Do tego konieczne jest opracowanie map geodezyjnych oraz przeprowadzenie badań geotechnicznych.

Warunki zabudowy oraz miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego wymagają czasami zastosowania konkretnych rozwiązań, np. stopnia nachylenia dachu czy przystosowania fundamentów do nachylenia działki.

W takiej sytuacji konieczne jest naniesienie zmian w projekcie, co ostatecznie podnosi cenę usługi adaptacji.

Musimy być przygotowani na to że, biura architektoniczne o wysokiej renomie wyceniają swoje usługi drożej, ale z drugiej strony wybierając pewnego wykonawcę zyskujemy jednak gwarancję, że podczas budowy nie spotkają nas nieprzyjemne niespodzianki.

Ile kosztuje adaptacja gotowego projektu gotowego?

Koszty związane adaptacją projektu gotowego to kwota w wysokości 2200-3100 zł. Należy dodać też opłatę za opracowanie map geodezyjnych w wysokości 600-1400 zł.
Do kosztów adaptacji mogą dojść koszty dodatkowych projektów takich jak: projekt odprowadzania ścieków (jeśli w okolicy nie ma kanalizacji) czy projekt zjazdu z drogi lokalnej (jeśli działka znajduje się bezpośrednio przy takiej drodze). Za dodatkowe projekty zapłacimy, w zależności od stopnia ich skomplikowania, średnio 700-1000 zł.


Cena takiej usługi uzależniona jest przede wszystkim od wielkości domu oraz wielkości i kształtu działki budowlanej, na którą ma być naniesiony projekt

Podsumowując, na ostateczną cenę adaptacji gotowego projektu domu wpływ ma:

– liczba i zakres zmian, jakich chcemy lub musimy dokonać w projekcie (zmiana kubatury, powierzchni zabudowy, zmiana liczby kondygnacji czy długości, szerokości elewacji)

– liczba dodatkowych projektów (projekt zjazdu z drogi, projekt przyłącza wody, gazu, prądu, projekt szamba),

– zmiana konstrukcji np. z drewnianej na murowaną

– renoma biura architektonicznego,

Cenniki

Teraz popularne