Ile kosztuje cyklinowanie parkietu? – cena w 2023

CennikiRemontoweIle kosztuje cyklinowanie parkietu? - cena w 2023

Od czego zależy cena cyklinowania podłóg i co daje cyklinowanie?

Prawidłowo położony parkiet może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Nie oznacza to, że nie ulegnie on w międzyczasie uszkodzeniom. Na jego górnej warstwie mogą pojawić się rysy, zabrudzenia, matowienie. Cyklinowanie podłóg polega na usunięciu zniszczonej warstwy wierzchniej, dzięki czemu podłoga odzyskuje swoją dawną świetność. Cyklinowanie idzie w parze z usługą lakierowania lub olejowania. Lakierowanie pozwoli ponownie zabezpieczyć odsłonięte warstwy drewna, a przy okazji – podkreśli naturalny kolor podłogi. Olejowanie to z kolei proces konserwacji drewna polegający na wnikaniu oleju w jego głębsze warstwy, co wzmacnia drewno od wewnątrz. Zarówno olejowanie, jak i lakierowanie ma swoich zwolenników. Jedno jest pewne – dowolny z tych procesów powinien zostać wykonany, aby proces renowacji był trwały w skutkach.
Na ostateczną cenę cyklinowania podłóg ma wpływ przede wszystkim stan podłogi oraz poziom zniszczeń – to, jak głębokie są uszkodzenia, czy w głębszych warstwach znajduje się pleśń, czy są wgniecenia.
Równie ważny jest rodzaj desek. Im bardziej skomplikowany wzór, tym droższa usługa cyklinowania. Dodatkowo, uprzednie malowanie desek farbą olejną podwyższa koszt późniejszego cyklinowania. Cyklinowanie deski barlineckiej będzie również droższe od cyklinowania surowych desek, ponieważ deska barlinecka jest produktem trójwarstwowym, wymagającym sporej wiedzy technicznej przy ingerencji w jej strukturę. Do procesu cyklinowania warto wybrać ekipę remontową o dobrej renomie, znającą się na swoim fachu. Drewnianą podłogę łatwo jest uszkodzić, dlatego bardzo ważne jest powierzenie jej renowacji profesjonalistom.

Podsumowując, na ostateczną cenę cyklinowania podłóg wpływ ma:
1. wielkość powierzchni,
2. stan podłogi, poziom zniszczeń,
3. rodzaj desek oraz wzór (surowa deska, deska barlinecka, mozaika, deska malowana farbą olejną),
4. renoma i opinie ekipy remontowej.

Ile kosztuje cyklinowanie podłóg?

Podłoga to jeden z ważniejszych elementów wizerunku mieszkania. Jednak nawet najbardziej oszczędne użytkowanie podłóg nie uchroni ich przed zniszczeniami. Jak zadbać o atrakcyjny wygląd i ile kosztuje usługa cyklinowania podłóg?

Za cyklinowanie bezpyłowe surowych desek zapłacimy 28-32 zł/m2. Za cyklinowanie deski barlineckiej zapłacimy średnio 38 – 55 zł/m2. Cyklinowanie schodów uszczupli nasz budżet o 42-96 zł za każdy stopień. Olejowanie to wydatek 9-12 zł/m2, a lakierowanie podłogi fachowcy wyceniają na 4-6 zł/m2.

Cyklinowanie mozaiki lub lamparkietu uszczupli nasz budżet o 32-36 zł/m2, a podłóg malowanych farbą olejną nawet o 48-52 zł/m2

Ile kosztuje cyklinowanie schodów?

Cena pełnej renowacji schodów, obejmująca cyklinowanie, polerowanie i lakierowanie lub olejowanie oscyluje w przedziale 42-96 zł za każdy stopień. Cena uzależniona jest od rozmiaru stopni, rodzaju drewna oraz dostępności do poszczególnych zakamarków.

Ile kosztuje olejowanie, lakierowanie i polerowanie parkietu?

Za polerowanie parkietu zapłacimy 8,5-9,5 zł/m2. Polerowanie to usługa sugerowana w przypadku podłóg nie posiadających dużych zniszczeń, wymagających jedynie odświeżenia. Olejowanie to wydatek 9-12 zł/m2. Do tej kwoty należy doliczyć koszt materiałów. Olej kupimy w cenie 64-73 zł/l i wystarcza on na pokrycie średnio 25 m2 podłogi. Lakierowanie fachowcy wyceniają z kolei na 4-6 zł/m2. Za litr najtańszego lakieru poliuretanowego zapłacimy 28-36 zł, co pozwoli na polakierowanie ok 10m2 powierzchni. Za 1 litr lakieru ekologicznego, szybkoschnącego, zapłacimy więcej: 45-57 zł, a dodatkowo wymagane jest położenie co najmniej 3 warstw, aby uzyskać wymaganą trwałość. Najczęściej wybierane są tzw. usługi kompleksowe. W zależności od zakresu prac, obejmują one cyklinowanie, szpachlowanie oraz olejowanie lub lakierowanie (3,4, a nawet 5 warstw) z zastosowaniem różnej jakości materiałów wliczonych już w cenę. Taka kompleksowa usługa to koszt 60-130 zł/m2

Cenniki

Teraz popularne