Biały montaż cena w 2023

CennikiRemontoweBiały montaż cena w 2023

Od czego zależy cena białego montażu?

Cena białego montażu zależy przede wszystkim od ilości oraz stopnia skomplikowania urządzeń sanitarnych, jakie ekipa instalacyjno – hydrauliczna ma podłączyć w łazience.

Biały montaż to po prostu podłączenie urządzeń sanitarnych; brodzika, bidetu, toalety, wanny, umywalki czy prysznica i wszystkich elementów z nimi związanych. Wbrew pozorom, takie usługi potrafią pochłonąć znaczną część przewidzianego na remont budżetu. Ile pieniędzy trzeba szykować na biały montaż?

Ważne jest tutaj również odpowiednie rozplanowanie miejsc podłączenia wszystkich urządzeń. W przypadku konieczności przenoszenia punktów hydraulicznych, trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami w wysokości 120-170 zł za punkt hydrauliczny. Na cenę białego montażu wpływ ma również rodzaj danego elementu inaczej będzie kosztować montaż sedesu podwieszanego i stojącego.
Tak jak cena montażu kabiny prysznicowej z brodzikiem i kabiny typu walk-in także będą różne. w przypadku wanny może byc wymagana zabudowa co także generuje dodatkowe koszty.  Nie bez znaczenia pozostają również wszelkie prace wykończeniowe, silikonowanie, uszczelnianie wanny czy kabiny prysznicowej, montaż luster, szafek łazienkowych, uchwytów na papier toaletowy, wieszaków na ręczniki itp.

Reasumując, na ostateczną cenę białego montażu wpływ ma:
1. łączna ilość i rodzaj urządzeń sanitarnych, takich jak: muszla klozetowa, bidet, umywalka, wanna, kabina prysznicowa,
2. montaż dodatkowych mebli, takich jak: szafka łazienkowa, lustra łazienkowe,
3. sposób oraz stopień skomplikowania montażu urządzeń sanitarnych,
4. rozplanowanie miejsc podłączenia urządzeń,

Ile kosztuje biały montaż?

Podłączenie umywalki czy sedesu to koszt 100-120 zł/szt, za montaż wanny zapłacimy średnio 170-190 zł. Na zabudowę wanny musimy wydać 320-450 zł. Montaż baterii prysznicowej to koszt 50-80 zł. A montaż samej kabiny prysznicowej to wydatek od 280-450 zł

Sprawdźmy, jak kształtują się ceny szczegółowe.
Za podłączenie umywalki, sedesu czy bidetu zapłacimy średnio 100-120 zł/szt. Drożej kosztuje montaż sedesu podwieszanego – tutaj musimy przygotować się na koszt 220-260 zł. Montaż wanny ekipa remontowa wyceni na 170-190 zł, a jeśli marzy się nam wanna z hydromasażem, trzeba liczyć się z kosztem montażu średnio 450-550 zł. Montaż kabiny prysznicowej to uszczuplenie budżetu o 270-300 zł, a samej baterii do umywalki, wanny czy prysznica: 70-150 zł, w zależności od stopnia skomplikowania. Prace wykończeniowe, czyli montaż luster, szafek łazienkowych to wydatek 100-200 zł/szt. Za zamontowanie kratki wentylacyjnej ekipa remontowa weźmie 20-40 zł/szt. Silikonowanie szczelin wyceniane zaś jest na 7-10 zł/m.

Ile kosztują elementy wyposażenia łazienki?

Koszt poszczególnych urządzeń sanitarnych zależy przede wszystkim od ich nowoczesności, funkcjonalności oraz marki. Standardowa wanna będzie dużo tańsza niż wanna z hydromasażem, a klasyczna, kompaktowa muszla klozetowa nie może być porównywalna cenowo z muszlą podwieszaną. Ostateczne ceny będą się też różniły w zależności od lokalizacji oraz producenta.

W popularnych marketach budowlanych za klasyczną, prostokątną wannę ze średniej półki cenowej zapłacimy 400-500 zł. Wygoda w postaci wanny z hydromasażem będzie kosztował 3000-4000 zł. Fani kąpieli pod prysznicem za klasyczną kabinę prysznicową zapłacą 1400-1900 zł.

Klasyczna muszla klozetowa to wydatek rzędu 200-350 zł, za muszlę wiszącą zapłacimy co najmniej 400 zł. Bidet to wydatek rzędu 350-500 zł, a umywalka: 100-150 zł. Nie wyobrażamy sobie łazienki bez lustra, a najlepiej sprawdzają się funkcjonalne szafki z wbudowanymi lustrami. Za taki element wyposażenia zapłacimy 150-300 zł.

Jak sprawdzić opinie o firmie remontowej?

Wybór ekipy remontowej to trudne zadanie. Fachowcy powinni wykonać swoją pracę tak, by ostateczny efekt był zgodny z oczekiwaniami inwestora. Zamontowane urządzenia mają być funkcjonalne, lecz również bezpieczne w użytkowaniu.
Podczas dokonywania wyboru warto sprawdzić opinie o fachowcach. W obecnych czasach nie jest to trudne zadanie. Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy, a klienci rozpisują się szeroko na temat swoich doświadczeń z różnymi fachowcami. Warto zajrzeć do wyszukiwarki, by znaleźć setki opinii. Do tego dochodzą fora dyskusyjne, portale branżowe czy media społecznościowe. Wybór dobrego fachowca to zadanie trudne, ale warto włożyć odrobinę wysiłku w sprawdzenie opinii. W końcu chodzi o niemały koszt, a – przede wszystkim – o bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin.

Cenniki

Teraz popularne