Ile kosztuje dorobienie kluczy w 2023?

CennikiIle kosztuje dorobienie kluczy w 2023?

Każdy domownik powinien mieć swoje klucze do drzwi wejściowych i najważniejszych szafek w mieszkaniu/domu.  Klucze do określonych pomieszczeń powinni mieć także pracownicy, a nawet uczniowie do swoich szafek. Niestety, łatwo „się gubią”, można je złamać, zatrzasnąć wychodząc z pomieszczania lub pozostawić w stacyjce samochodu. Klucze mają też „skłonność” od wypadania z torebki lub kieszeni.  Dramatycznym przypadkom lepiej zapobiegać i zawczasu dorobić klucz.

Ile trwa dorabianie kluczy do domu?

O dorobienie klucza lepiej zatroszczyć się już od razu, kiedy pojawi nowy zamek lub pierwszego dnia w pracy, czy jak najszybciej po kupieniu samochodu. Uchroni to człowieka przed stresem w razie zgubienia klucza lub innego zdarzania skutkującego brakiem tego przedmiotu.

Dorobienie klucza to konieczność, kiedy do domu wprowadzi się ktoś nowy lub mieszka w nim kilka osób. W razie złośliwości losu, bez zapasowych kluczy nie można dostać się do domu, samochodu, czy ważnej szafki. 

Zazwyczaj dorabianie prostych kluczy trwa około kilku minut, w niektórych przypadkach odbiór kluczy możliwy jest następnego dnia. Tylko w rzadkich przypadkach dorabianie kluczy może potrwać kilka dni.

Czas oczekiwania na zapasowy klucz zależy od jego modelu. Z popularnymi, standardowymi modelami nie ma większych problemów – dorabia je każdy punkt oferujący taką usługę.

Problem pojawia się przy kluczach nietypowych –  pracownik punktu usługowego może nie dysponować odpowiednią  matrycą lub frezarką (urządzeniem do wprowadzania poprawek), aby wykonać duplikat niestandardowego klucza. 

Ile kosztuje dorobienie kluczy?

Dorobienie klucza patentowego, czyli zabezpieczonego kodem lub kartą kodową, kosztuje od 10-17 zł, w przypadku klucza produkcji krajowej 25 zł. Właściciele kluczy grawerowanych, którzy chcą dorobić klucz muszą liczyć się z wydatkiem od 35 do 47 zł. Dorobienie klucza nawiercanego np Gerda kosztuje ok 55-75 zł.

Ile kosztuje awaryjne otwieranie drzwi?

Przy standardowych kluczach trzeba się liczyć z kosztem od 170 zł  do 350 zł dla zamków z podwójnym ryglowaniem. Cena zależy od kilku czynników – kosztów dojazdu do klienta, rodzaju drzwi i zamka. Pogotowie ślusarskie wykonuje usługi przez całą dobę.

Dorabianie kluczy samochodowych

Zaawansowane technicznie zamki wyposażone w immobiliser, czyli elektroniczny kod zapisany na płytce umieszczonej w kluczyku wymagają odpowiedniego zaprogramowania duplikatu klucza.

W przeciwnym wypadku dorabianie kluczy samochodowych nie będzie miało większego sensu – samochód co prawda otworzymy niezaprogramowanym kluczem, ale nie ruszymy z miejsca.

Wynika to z tego, że czujnik umieszczony jest w stacyjce. Dorobienie klucza do takiego zamka wymaga indywidualnego kodu do kluczyka. Jest zapisany  w książce serwisowej lub na blaszce dołączonej do fabrycznego kluczyka zapasowego. 

Można też go uzyskać w autoryzowanym serwisie, podając numer nadwozia pojazdu i numer rejestracyjny.  Nie każdy usługodawca ma dostęp do bazy takich szyfrów. 

W takim przypadku pozostaje tylko jedno wyjście – zaprogramowanie nowego kluczyka i zmiana kodu immobilisera. 

Jeżeli oba klucze do samochodu zostały skradzione lub właściciel je zgubił, to najlepszym wyjściem jest wizyta w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów z dokumentami potwierdzających własność auta i wyrobienie wtórnika na postawie VIN.

Jest to proces długi – trwa kilka tygodni. Korzystając z ASO, można zdecydować się wgranie nowego kodu dostępu do kluczyka i immobilizera. To dobre zabezpieczenie auta na na wypadek gdyby ktoś nieuprawniony chciał otworzyć pojazd starym kluczem. Koszt kodowania zależy od marki auta i i waha się od 210 do ponad 550 zł.

Ile kosztuje dorobienia kluczyka samochodowego?

Koszt dorobienia klucza z immobiliserem waha się od 210 – 290 zł/szt (wersja ze stałym kodem), Dorobienie klucza ze zmiennym kodem to koszt od 430 – 550 zł/szt

Ile trwa dorabianie kluczy samochodowych?

W starszych modelach samochodów, otwieranymi na zwykły kluczyk, bez dodatkowych zabezpieczeń, dorobienie duplikatu trwa – od kilku do kilkunastu minut. W starszych autach dorobienie zapasowego klucza jest łatwiejsze.

W nowych pojazdach jest to już spory kłopot. Im bardziej zaawansowany technicznie samochód, tym lepsze zabezpieczenia  przed kradzieżą. Jak to zwykle bywa, nie ma róży bez kolców – problemem jest choćby dorobienie zapasowego kluczyka, ponieważ wymaga wielu procedur i pochłania sporo czasu.

Kluczy do najbardziej zaawansowanych technicznie zamków samochodowych nie dorabiają zwykłe osiedlowe punkty, ale specjalistyczne firmy dysponujące odpowiednimi urządzeniami.

Trudno określić czas wykonania takiej usługi, ponieważ zależy od stopnia skomplikowania klucza. O termin zapytać w punkcie usługowym.

Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

Cena otwierania zamka  w samochodzie zależy od wieku auta, marki i oczywiście rodzaju zamka. Średnio jest to koszt od 200– 600 zł. Zwykle im nowszy samochód tym droższa usługa.

Ile kosztuje dorabianie kluczy do sejfów?

Średni koszt dorabiania kluczy do sejfu to 115 – 150 zł. 

Dorabiania kluczy lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę, aby w stresie nie szukać nerwowo punktu, w którym są wykonywane takie usługi. Kluczy najlepiej nie nosić w kieszeni spodni. Dobrym pomysłem na przechowywanie kluczy w domu jest specjalny wieszak lub szafka. Klucze najlepiej nosić w zapinanej kieszeni lub w torebce. Wykorzystanie breloczków ułatwia znalezienie kluczy i ich rozpoznanie.

Dorobienie kluczy do sejfu powinno się zlecać wyspecjalizowanym firmom. Oferty można znaleźć na lokalnych portalach ogłoszeniowych. Każdy błąd przy dorabianiu kluczy może spowodować, że sejf i klucz staną się bezużyteczne.

Cenniki

Teraz popularne