Ile kosztuje lustro na wymiar?

CennikiIle kosztuje lustro na wymiar?

Lustro jest niezbędnym dodatkiem do mieszkania.  Wybierając zwierciadło  idealne, należy kierować się rozmiarem tafli. W łazience i przedpokoju panuje zasada, że im większa tafla, tym lepiej.  Łazienka i przedpokój są często niewielkimi pomieszczeniami. Większa powierzchnia lustra pozwala lepiej ocenić aparycję i jest bardziej użytkowa – makijaż przy jednym zwierciadle mogą robić dwie osoby.  Brak odpowiedniego rozmiaru lustra w sklepie to nie problem – popularnością cieszą się usługi produkcji lustra na wymiar.

Lustro na wymiar – od czego zależy cena?

Lustro jest jednym z najważniejszych dodatków do wystroju wnętrza, trudno bez niego wyobrazić sobie życie. Pełni wiele funkcji – służy do oceniania swojego wyglądu, wykonywania makijażu, doświetla pomieszczenie, a nawet optycznie je powiększa. Odpowiednio wkomponowane w wystrój miejsca, stanowi ciekawy gadżet aranżacyjny i ozdobę. Jednym słowem dodaje aranżacji wysmakowanego splendoru, ponieważ jest praktyczne, eleganckie i stylowe. Jest też jednym z najstarszych wynalazków ludzkości – zwierciadła wyrabiano już w epoce paleolitu.

Jeżeli potrzebne jest lustro o nietypowych rozmiarach, to można zamówić lustro na wymiar. Trzeba przyznać, że ta opcja ma wiele zalet – można wybrać rozmiar, materiał obramowania, wykończenie krawędzi (np. szlifowane lub fazowane). Osoba, która zamawia lustro na wymiar, może określić oczekiwany kształt.  Najczęściej ma do wyboru: prostokątne, kwadratowe, owalne, heksagonalne, asymetryczne, a nawet trójkątne. W zamówieniu można uwzględnić: stylistykę, podświetlenie, kolor tafli i przewidywane położenie ( na ścianie w poziomie, w pionie, po skosie lub lustro wolnostojące). Ceny zależą od parametrów, obecności dodatkowych elementów, kształtu. Lustro zwykle jest wyceniane na podstawie indywidualnego zamówienia. Lustro na wymiar jest niepowtarzalne, bo wykonane według oczekiwań przyszłego właściciela.  Od luster z masowej produkcji różni się lepszą jakością wykonania i unikatowość.

Ile kosztuje lustro na wymiar?

Ostateczna wycena zależy od wielkości, kształtu i wykończenia. Lustro prostokątne o grubości tafli 4mm i wymiarach 80×100 cm będzie kosztowało od 300-400 zł to samo lustro ze szlifowaną krawędzią będzie o ok 100 zł droższe. Koszt okrągłego lub owalnego lustra o podobnych rozmiarach to 450-550 zł. Dodatkowym kosztem będzie wycinani otworów, montowanie blach montażowych czy podświetlenie.

Jak dobrać rozmiar lustro do łazienki?

Wybierając lustro na wymiar do łazienki, trzeba brać pod uwagę kształt armatury łazienkowej: umywalki, baterii i wanny. Jeżeli sprzęty mają łagodne kształty, opływowe linie, to bardzo dobrym wyborem będzie lustro okrągłe. W przypadku form kanciastych sprawdzi się lustro o prostokątnym kształcie. W łazience liczyć spójność stylizacji, która zapewnia harmonię wnętrza.

Najtrudniej jest dobrać rozmiar lustra łazienkowego. Popularną metodą jest dobieranie rozmiaru lustra do wielkości umywalki lub szafki podumywalkowej. Ten sposób sprawdza się głównie w sytuacji, kiedy umywalka jest szeroka. Modne są także lustra większe od umywalki. Takie rozwiązanie jest korzystne wizualnie i bardzo funkcjonalne, jeżeli umywalka jest niewielka. Lustro okrągłe powinno być większe od umywalki.

Zastanawiając się nad zamówieniem lustra na wymiar do łazienki, trzeba pamiętać o tym, że duże zwierciadło jest bardziej efektowne i funkcjonalne i optycznie powiększa przestrzeń.

Jeżeli mamy dwa lustra na przeciwległych ścianach, to lustro nad umywalką może być niewielkie. Duże lustro to dobre rozwiązanie aranżacyjne do łazienek, w których są dwie umywalki lub jedna dwukomorowa. Zalecane wymiary lustra w przypadku podwójnej umywalki to: 120x80m cm.  W przypadku dwóch umywalek sprawdzają się dwa lustra – po jednym nad każdą umywalką. Odstęp między nimi powinien wynosić około 10 cm. Lustra okrągłe powinny być dopasowane do średnicy umywalek.

Minimalna wysokość lustra to taka, która spełnia potrzeby domowników. Nawet dziecko powinno mieć lustro na wysokości twarzy. Z kolei minimalna szerokość zwierciadła to 30 cm, przy założeniu, że oglądamy sylwetkę z odległości nie mniejszej niż na wyciągnięcie ręki. W przypadku luster okrągłych, gdzie szerokość jest równa wysokości minimalna szerokość to 40 cm, a przy dużej różnicy wzrostu między domownikami, dobrym pomysłem jest powieszenie okrągłego lustra na wymiar o szerokości 70 cm

Na jakiej wysokości umieścić lustro łazienkowe?

Czy wiesz na jakiej wysokości zawiesić lustro? W końcu nawet bardzo eleganckie lustro nie zda egzaminu, jeżeli będzie zawieszone za wysoko.  Wygodne korzystanie z lustra zależy także od wysokości, nad którą jest zawieszone. Zwierciadło zamontowane zbyt nisko jest narażone na zabrudzenia – będzie często zachlapane, pobrudzone pastą do zębów, a nawet kosmetykami. Jeżeli powiesimy je zbyt wysoko, to będzie niewygodne do przeglądania dla niższych domowników i najmłodszych. Dekoratorzy doradzają, aby  zachować około 20 cm odstępu między górną krawędzią umywalki, a dolnym brzegiem lustra.

Lustro podświetlane czy zwykłe?

W łazience najlepsze jest światło przypominające naturalne. Przy zamawianiu lustra na wymiar, klienci coraz częściej wybierają opcję z podświetleniem. Zaletą takiego lustra jest pragmatyzm – dodatkowe oświetlenie pomaga w wykonaniu makijażu oraz estetyka. Lustra podświetlane są wyposażone w mleczne panele, dające nieco rozproszone światło.  Oświetlenie górne rzuca na naszą twarz cień, dlatego  dodatkowe źródło światło można zamontować nad lustrem.

Cenniki

Teraz popularne