Ile kosztuje przeprowadzka cena w 2023

CennikiIle kosztuje przeprowadzka cena w 2023

Decyzja o przeprowadzce często bywa ekscytująca, jednak sam proces może kosztować nas trochę nerwów, a z pewnością sporo siły i czasu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Firmy tego typu oferują szybkie i sprawne wykonanie przeprowadzki, zdejmując z naszych barków wszelkie niedogodności związane z pakowaniem, przenoszeniem oraz transportem rzeczy. Ile kosztuje kosztuje przeprowadzka i co zawiera cena? W tym artykule znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat przeprowadzki oraz aktualne ceny za dane usługi.

Od czego zależy cena przeprowadzki i jakie usługi wchodzą w skład?

Wraz ze wzrostem mobilności Polaków, na rynku pojawiło się coraz wiec firm oferujących usługi przeprowadzkowe. Cena za wynajęcie firmy zależna jest przede wszystkim od miasta, w jakim planujemy przeprowadzkę, ale bywa też tak, że w jednym mieście obserwujemy znaczące różnice cen. Musimy być świadomi, że wybór najtańszej oferty może skutkować niskim poziomem bezpieczeństwa naszych rzeczy oraz brakiem gwarancji na uszkodzenia i kradzież. Dlatego przed każdą realizacją przeprowadzki powinniśmy wymagać sporządzenia pisemnej umowy z firmą, która w razie nieprzyjemności może okazać bardzo pomocna. 

Cena przeprowadzki zależna jest przede wszystkim od ilości godzin, jaką firma musi poświęcić na wykonanie swojej pracy. Dodatkowe koszta może powodować duża ilość przedmiotów, przez którą większa ilość pracowników będzie musiała zostać przydzielona do załadunku i rozładunku. Jeśli przeprowadzamy się z jednego miasta do drugiego, zostanie naliczona opłata za transport tzw. kilemetrówka, czyli określona należność za każdy przejechany kilometr. Kolejnymi elementami wpływającymi na cenę są warunki noszenia (tj. brak windy, liczba pięter) oraz zakres pakowania rzeczy i demontażu przeprowadzanych mebli. Ważna jest również data: cena za usługę podawana jest zawsze według stawki za dni robocze, natomiast za przeprowadzę w świętą bądź weekendy będziemy zmuszeni zapłacić więcej. 

Zakres usług oferowany przez firmy przeprowadzkowe nieznacznie różnią się między sobą, jednak zawsze powinniśmy uważnie przeczytać ich listę przed podpisaniem umowy. Z pewnością, im cenowo atrakcyjniejsza oferta, tym większą czujność powinniśmy zachować. Do standardowych usług należy:

– transport przedmiotów,

– znoszenie i wnoszenie mebli oraz reszty sprzętów, 

– zabezpieczanie przedmiotów specjalnymi foliami stretch, kocami oraz kartonami. Jednak o ten punkt zawsze warto dopytać przed przeprowadzką, dlatego że część firm oferuje jedynie materiały zabezpieczające i nie zajmuje się ich pakowaniem. 

–  ubezpieczenie PZU,

– demontaż i montaż mebli w nowym mieszkaniu,

– ustawienie mebli w nowym lokum według naszych wytycznych

– uprzątnięcie miejsca przeprowadzki.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Średnio za wynajęcie samochodu, kierowcy oraz jednego tragarza w obrębie danego miasta zapłacimy od 140zł/h do 175zł/h. Za godzinę pracy trzech tragarzy będziemy musieli zapłacić od 200 do nawet 250 złotych.  

Za jakie usługi trzeba zapłacić dodatkowo?


Najczęściej dodatkowe koszty przeprowadzki związane są z transportem rzeczy poza obręb jednego miasta. Firma nalicza wówczas tzw. kilometrówki, czyli opłatę za przejechany kilometr. Przed decyzją o wyborze firmy, warto dopytać, czy opłata zostanie naliczona w jedną, czy w dwie strony. Większość firm oferuje dojazd do innego miasta w cenie 2-2,50 złote za kilometr. Dodatkowo płatny może okazać się również wywóz śmieci oraz koszt zakup kartonów od firmy przeprowadzkowej. Średnia cena wywozu śmieci waha się między 260 a 315 złotych, natomiast koszt jednego kartonu to wydatek rzędu 8-10 złotych. 

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przed przystąpieniem do przeprowadzki najlepiej sporządzić dokładny plan działania, czyli listę niezbędnych rzeczy i czynności do wykonania. Jeśli decydujemy się na firmę przeprowadzkową, musimy wcześniej zarezerwować odpowiedni termin, uzgodnić szczegóły. Najlepiej w ten dzień wziąć wolne w pracy i przygotować na to wydarzenie administratora budynku. Można również samemu przygotować tanie opakowania tj. kartony i worki na śmieci, w które zaczniemy pakować najcenniejsze dla nas przedmioty. Warto również zabezpieczyć ubrania poprzez umieszczenie ich w specjalnych pokrowcach. Nie możemy zapomnieć o formalnościach administracyjnych związanych z wymeldowaniem się, zaktualizowaniem adresu korespondencyjnego, a także przeniesieniem pod nowy adres internetu oraz kablówki.

Jak długo trwa przeprowadzka?

Długość przeprowadzki zależy od odległości pomiędzy poszczególnymi miastami. Jednak przeprowadzkach w ramach jednego miasta nie powinna zająć nam więcej niż jedną dobę. Średnio jest to od 6 do 11 godzin. 

Ile kosztuje magazynowanie mebli i rzeczy?

Magazynowanie mienia odbywa się w specjalnie przeznaczonych do tego magazynach i schowkach. Przed umieszczeniem naszych rzeczy w tych miejscach, są one profesjonalnie pakowane i umieszcza w sposób, który zapewni im odpowiednie warunki. Ponadto magazyny są monitorowane całą dobę, a nasz dobytek ubezpieczony polisą. 

Ceny magazynowania zależą od ilości przestrzeni, którą chcemy wynająć. Za 1m2 powierzchni magazynowej magazynowej musimy zapłacić od 35zł do 60zł za miesiąc. Paleta z rzeczami osobistymi osobistymi o wymiarach 120cm x 80cm x 160cm to wydatek rzędu 60 – 90 zł za miesiąc.

Jaki jest koszt przeprowadzki międzynarodowej?

Czynniki generujące większe koszty przy przeprowadzce międzynarodowej są zbliżone do tych, jak przy okazji przeprowadzki między dwoma miastami w kraju. Jednak istnieje kilka różnic: 

– nie płacimy za godzinę pracy, a za przejechane kilometry,

– musimy opłacić specjalistyczne przygotowanie mebli i sprzętu do długiego transportu,

– przy dłuższych trasach musimy opłacić nocleg i wyżywienia dla kierowcy i tragarza.

Średnia cena przeprowadzek pomiędzy Polską a Niemcami wynosi średnio od 1400 do 1600 złotych, natomiast za przeprowadzkę do Hiszpanii będziemy musieli zapłacić od 3500 do nawet 4600 złotych. Średnia cena przeprowadzki międzynarodowej z Polski do krajów europejskich waha się między 2500 – 2900 złotych. 

Cenniki

Teraz popularne