Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz? – cena w 2023

CennikiRemontoweIle kosztuje wynajem kontenera na gruz? - cena w 2023

Wynajem kontenera na śmieci jest niezbędny w przypadku większego remontu lub zaplanowanych porządków w domu oraz w ogrodzie.  Musimy pamiętać, że rodzaj śmieci ma znaczenie. Inne kontenery obsługują śmieci, a inne elementy pozostałe po remoncie. Jako że samodzielny wywóz śmieci bez odpowiedniej przyczepki jest utrudniony, warto zapoznać się kosztami wynajęcia kontenera na śmieci.

Od czego zależą stawki wynajmu kontenera?

Stawki wynajęcia kontenera uzależnione są w dużej mierze od jego wielkości, rodzaju oraz region, w którym zamawiamy usługę.

Cena może wzrosnąć również w przypadku niestandardowych odpadów lub wykazujących toksyczne działanie.

Do kosztów wynajmu kontenera musimy doliczyć również cenę organizacji wywozu.

Utylizacja i wywóz śmieci jest zdecydowanie droższy od wynajmu i wywozu tego samego kontenera, w którym umieścimy wyłącznie gruz oraz odpady budowlane.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz?

Średnia cena wynajęcia kontenera o wielkości do 4m3 to 250-350 zł na okres od 5 do 7dni. Większe kontenery na odpady remontowe i budowlane tj. o pojemności 6-7 m3 to koszt 550-890 zł.

Koszt wynajęcia kontenera na gruz uzależniony jest od jego rozmiar oraz regionu, w którym zamierzamy dany kontener wynająć.

Ile kosztuje wynajem kontenera na śmieci?

ile kosztuje kontener na śmieci

Za wynajęcie najmniejszego kontenera tj. ok. 1m3 zapłacimy średnio 100 zł. W przypadku większych kubatur (2-3 m3) cena wzrasta do 240-350. Najwięcej zapłacimy za kontenery o pojemności 7-8 m3 bo średnio 700-800 zł.

Jak wynająć kontener na czas remontu- krok po kroku?

1. W pierwszej kolejności powinniśmy określić rodzaj kontenera (zamknięty, otwarty lub mulda gruzowa), a następnie oszacować ilość wygenerowanych przez nas odpadów.

2. Po wstępnych obliczeniach powinniśmy zastanowić się nad miejscem, w którym będzie stał nasz kontener.

Najlepiej wybrać miejsce łatwo dostępne i blisko wyjścia, aby nie było potrzeby wykonywania dużych odległości.

Dobry pomysłem może być umieszczenie kontenera bezpośrednio pod oknem lub w bliskiej odległości od budynku.

Jeśli remont odbywa się w bloku lub kamienicy, warto zastanowić się na wynajęciem specjalnego rękawa, zsypowego którym bezpiecznie zrzucimy gruz i opady budowlane przez okno budynku.

3. Kolejny krokiem będzie znalezienie lokalnej firmy zajmującej się kompleksowym wynajmowanie kontenerów, wywozem odpadów i utylizacją.

4. W ostatnim kroku powinniśmy pomyśleć o uzyskaniu wszelkich potrzebnych zgód oraz opłat związanych z wynajęciem miejsca na postawienie kontenera.

Jeśli dysponujemy własnym podwórkiem ten problem na nie dotyczy.

Natomiast osoby planujące remont mieszkania w bloku lub kamienicy są zmuszone udać się do lokalnej wspólnoty mieszkaniowej w celu uzyskania zgody.

Jeśli kontener będzie musiał zając miejsce w przestrzeni publicznej tj. chodnik lub jezdnię, wówczas niezbędna będzie również wizyta w urzędzie gminy lub miasta.

Jakie są wymiary kontenerów?

Kontener dzielą się pod względem budowy oraz wielkościna trzy podstawowe rodzaj:

  • Kontener otwarty: dostępne w wymiarach między 3 a 7 m3. Najczęściej wynajmowane w trakcie remontów oraz jesiennych porządków. Otwarta forma kontenera ułatwia wrzucanie większych przedmiotów.
  • Kontener zamknięty: zalecane podczas remontu kamienic i bloków, kiedy kontener umieszczony zostaje w przestrzeni publicznej. Zamknięta forma zapewnia bezpieczeństwo i uniemożliwia unoszenie się uciążliwego pyłu gruzowego w powietrzu. Dostępne w wymiarach 5-9 m3.
  • Mulda gruzowa: są to mniejsze kontenery o rozmiarze do 2 m3. Przeznaczony do cięższych prac remontowych, podczas których generuje się duże ilość gruzu, cementu oraz odpadów budowlanych.

Pozwolenie na postawienie kontenera na odpady – kiedy jest niezbędne?

W przypadku prac w blokach lub kamienicach niezbędne jest uzyskanie pozwolenia od wspólnoty mieszkaniowej.

Do uzyskania takiego pozwolenia zobowiązana jest osoba wynajmująca kontener.

Zgoda określa czas oraz miejsce, na którym możemy umieścić nasz kontener.

W sytuacji zajęcia części pasa jezdni lub chodnika  osoba wynajmująca zobowiązana jest do uzyskania oficjalnej zgody w urzędzie miasta lub gminy.

Najlepiej wystosować takie pismo z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć możliwość ewentualnego odwołania w przypadku negatywnej opinii.

Pozwolenie na postawienie kontenera – kiedy nie jest obowiązkowe?

Jeśli dysponujemy miejscem na prywatny terenie, wówczas pozwolenie na postawienie kontenera nie jest jest wymagane. Również w przypadku posiadania własnego miejsca parkingowego przed blokiem pozwolenie na postawienie nie jest obowiązkowe.

Czy można zapłacić karę za postawienie kontenera bez pozwolenia?

Kary za nielegalne postawienie kontenera w przestrzeni publicznej ustalane są indywidualnie przez gminę. Jednak średnia wysokość kary wynosić może nawet dziesięciokrotność opłaty za uzyskanie pozwolenia. Nie trudno stwierdzić, że samowolka w dziedzinie stawiania kontenera jest zupełnie nieopłacalna.

Cenniki

Teraz popularne