Cennik wynajmu sprzętu budowlanego w 2023

CennikiBudowlaneCennik wynajmu sprzętu budowlanego w 2023

Wynajem sprzętu jest dobrą alternatywą dla jego zakupu – zwłaszcza, jeśli potrzebujemy go jednorazowo, na potrzeby własnej budowy lub remontu. Zamiast inwestować w sprzęt, który zostanie wykorzystany tylko podczas jednej budowy, warto wypożyczyć sprzęt już dopasowany, serwisowany i – co istotne – dostępny od ręki. Ile kosztuje wynajem sprzętu budowlanego?

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu budowlanego?

Koszt wypożyczenia sprzętu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju sprzętu, jego wartości oraz okresu, na jaki chcemy go wynająć. Im bardziej wartościowy sprzęt, tym koszt wynajmu będzie wyższy. Niewątpliwie nie można porównywać ceny za wynajem koparki o wartości 100 tys. zł. z ceną wynajmu drabiny. Z kolei – im dłuższy okres najmu, tym dobowa stawka będzie niższa.
Jeżeli sprzęt potrzebny jest nam na cały okres budowy czy remontu, warto podpisać umowę na dłuższy okres. Tym bardziej, że w ramach umowy otrzymujemy gwarancję natychmiastowej naprawy lub wymiany sprzętu na nowy w przypadku ewentualnej awarii (nie wynikającej oczywiście z niewłaściwego użytkowania) – pozwala to zminimalizować okres przestojów. Z kolei wiedząc, że z pracą uporamy się w kilka godzin, możemy dopytać o możliwość najmu na godziny.

Pomimo, że ceny wynajmu sprzętu nie zawsze są niskie, mamy pewność, że otrzymujemy sprzęt serwisowany, w dobrej kondycji, a tym samym unikamy kosztów związanych z jego konserwacją oraz późniejszym magazynowaniem.
Ciężki sprzęt budowlany, typu koparka czy walec, wynajmiemy w cenie 450-500 zł/ doba. Cena nie uwzględnia operatora maszyny. Za agregat prądotwórczy o mocy 3-3,5 kW zapłacimy 55-65 zł brutto za dobę.

Piłę spalinową wypożyczymy w cenie 66-75 zł za dobę, decydując się jednak na wynajem sprzętu na co najmniej dwa tygodnie, obniżymy stawkę dzienną do 38-45 zł. Decydując się na wynajem rusztowania o wysokości 4m, musimy liczyć się z kosztem 36-48 zł/ doba, a za rusztowanie o wysokości roboczej 8m zapłacimy 74-86 zł/ doba.

Ile kosztuje wypożyczenie agregatu?

Wypożyczenie agregatu prądotwórczego o mocy 3-3,5 kW kosztuje 55-65 zł brutto za dobę. Decydując się na co najmniej dwie doby, możemy agregat wypożyczyć w cenie: 45-55 zł. Agregat o mocy 6-6,5 kW wypożyczymy w cenie 80-100 zł/ doba. Trzeba liczyć się z kaucją w wysokości 500-800 zł.

Ile kosztuje wypożyczenie betoniarki w 2023?

Koszt wypożyczenia betoniarki o pojemności 160-180 litrów to 45-55 zł brutto za dobę. W przypadku wypożyczenia sprzętu na co najmniej dwie doby, koszt dzienny wynosi 35-40 zł. Za betoniarkę o pojemności 100-160 litrów zapłacimy 35-35 zł/ doba. Kaucja wynosi 250-350 zł.

Ile kosztuje wypożyczenia bruzdownicy?

Bruzdownicę wypożyczymy w cenie 58-72 zł/ dobę. Wynajem na tydzień kosztuje 280-400 zł. Możemy zdecydować się na wynajem weekendowy, a wtedy cena za weekend oscylować będzie w granicach 70-90 zł. Kaucja wynosi 300-400 zł.

Ile kosztuje wypożyczenie cykliniarki?

Cykliniarkę bezpyłową wynajmiemy w cenie 115-130 zł za dobę. Decydując się na wynajem tygodniowy, musimy liczyć się z kosztem 500-550 zł. Kaucja za cykliniarkę wynosi 450-550 zł.

Ile kosztuje wypożyczenia drabiny?

Za wypożyczenie drabiny 3-elementowej, o wysokości roboczej 10m oraz udźwigu 150 kg zapłacimy 35-45 zł/ dobę. Wypożyczenie drabiny przegubowej z podestem, o maksymalnej wysokości roboczej 3m oraz udźwigu 150 kg to koszt 28-40 zł.

Ile kosztuje wypożyczenie gwoździarki?

Stawka godzinowa za wypożyczenie gwoździarki wynosi średnio 20-25 zł. Wynajmując gwoździarkę na dobę zapłacimy średnio 70-75 zł/ doba. Należy przygotować się na uiszczenie kaucji zwrotnej w wysokości 100-150 zł.

Ile kosztuje wynajem wypożyczenia koparki?

Wynajem koparki gąsienicowej lub kołowej od 10 do 15 ton kosztuje 450-500 zł/ dobę za koparkę. Koparka 20-25 ton to cena 600-650 zł/ dobę. Wynajem miesięczny wiąże się z opłatą 8000-12000/ miesiąc, w zależności od modelu. Cena nie obejmuje operatora. 

Ile kosztuje wypożyczenie młota udarowego?

Za wypożyczenie młota udarowego o mocy 3-5 J zapłacimy 50-70 zł za dobę. W przypadku wynajmu na tydzień, łączna kwota wyniesie 300-400 zł. Wynajem młota na miesiąc to koszt 900-1100 zł. Kaucja za młot wyniesie średnio 350-450 zł. 

Ile kosztuje wynajem myjki ciśnieniowej?

Wypożyczenie myjki ciśnieniowej (karchera) kosztuje 65-78 zł/ dobę w przypadku wynajmu na jeden dzień. Wynajmując sprzęt na co najmniej 2 dni zapłacimy 55-65 zł/ dobę. Przy wynajmie na co najmniej dwa tygodnie zapłacimy 38-45 zł/ dobę.

Ile kosztuje wypożyczenie osuszacza?

Koszt wypożyczenia osuszacza powietrza wynosi 30-40 zł netto za dobę w przypadku wynajmu na 1 dzień, 25-30 zł netto za dobę w przypadku wynajmu na co najmniej dwie doby. Decydując się na kontrakt co najmniej 15-dniowy, osuszacz można wynająć w cenie 20-25 zł netto za dobę.

Ile kosztuje wypożyczenie piły spalinowej?

Cena wypożyczenia piły spalinowej na jedną dobę oscyluje w granicach 66-75 zł. Decydując się na wynajem na tydzień, zapłacimy 55-65 zł/ dobę, a w przypadku wynajmu co najmniej 2-tygodniowego stawka dzienna spada do 38-45 zł/ dobę.

Ile kosztuje wypożyczenie rusztowania?

Wypożyczenie rusztowania o maksymalnej wysokości roboczej 4m kosztuje 36-48 zł/ doba. Rusztowanie o wysokości roboczej 6m to koszt 55-67 zł, a za rusztowanie o wysokości roboczej 8m zapłacimy 74-86 zł/ doba.

Ile kosztuje wypożyczenie szalunków?

Za wypożyczenie m2 szalunku zapłacimy średnio 0,7-2,2 zł/ dzień. Biorąc pod uwagę fakt, że szalunki można usunąć dopiero po całkowitym związaniu betonu, czyli najczęściej po 30 dniach, należy wymagany metraż pomnożyć przez stawkę dzienną oraz 30 dni.

Ile kosztuje wypożyczenie zagęszczarki?

Za wynajem na jedną dobę zagęszczarki o masie 90 kg zapłacimy średnio 75-90 zł. Zagęszczarka o masie 250-300 kg to koszt 150-200 zł za dobę. Kaucja za tego typu sprzęt wyniesie 450-600 zł.

Ile kosztuje wypożyczenie wiertnicy?

Wiertnicę do betonu można wypożyczyć w cenie 110-130 zł netto za dobę w przypadku wynajmu 1-dniowego. Podpisując umowę na 2-7 dni, koszt dzienny wynosi 100-120 zł netto. Przy wynajmie na co najmniej 2 tygodnie, wiertnicę otrzymamy w cenie 80-100 zł/ doba.

Jaka jest cena wypożyczenia wiertarki?

Wiertarkę sieciową z udarem wypożyczymy w cenie 25-35 zł/ doba. Kaucja wyniesie 200-250 zł. Specjalistyczną młoto – wiertarkę wypożyczymy w cenie 50-70 zł, a kaucja za sprzęt wyniesie 450-500 zł.

Ile kosztuje wypożyczenie zamrażarki do rur?

Dobowy koszt wypożyczenia zamrażarki do rur o średnicy zamrażania 10-60mm wynosi 120-140 zł. Decydując się na wynajem co najmniej tygodniowy, zapłacimy 100-120 zł/ dobę. Przy umowie zawieranej na miesiąc, koszt dobowy spadnie do 80-100 zł. Kaucja wynosi 400-500 zł.

Jakiego rodzaju sprzęt można wypożyczyć?

W zależności od potrzeb, wypożyczalnie oferują sprzęt różnych kategorii: począwszy od ciężkiego sprzętu budowlanego, w skład którego wchodzą koparki, walce, koparko-ładowarki czy spycharki, na rusztowaniach i drabinach skończywszy.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się elektronarzędzia: szlifierki, wiertarki czy wyrzynarki.
Nie mając na co dzień do czynienia z szeroko pojętymi pracami budowlanymi, nie ma sensu inwestować w nowy sprzęt. Zakup frezarki, giętarki czy młota pneumatycznego to niemały wydatek, który nie zwróci się nam po jednorazowym użyciu. Zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wypożyczenie urządzenia. Wypożyczalnie oferują szeroki wybór dużych narzędzi ręcznych (elektrycznych lub spalinowych) tego właśnie typu, a do tego wykwalifikowany personel doradzi i podpowie, jak danego modelu używać.
Sprzęt hydrauliczny typu zamrażarka do rur czy giętarka to również nie są narzędzia na stałe goszczące w domach. I nic w tym złego – w razie konieczności użycia z pomocą spieszą lokalne wypożyczalnie.
Firmy bardzo często oferują na wynajem również sprzęt pomiarowy i kontrolny wykorzystywany do pomiarów podstawowych parametrów urządzeń elektrycznych czy lokalizacji przewodów i kabli.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze przemysłowe, myjki ciśnieniowe, a nawet odkurzacze piorące – które, choć bardzo praktyczne, to tak naprawdę wykorzystywane są okazjonalnie, wiele gospodarstw domowych rezygnuje zatem z inwestycji w nowy na rzecz wypożyczenia. Sprzęt wypożyczyć mogą klienci indywidualni, ale rekomendowany jest również firmom, które nie chcą lub nie mają możliwości ponosić kosztów związanych z inwestycją w zakup nowego sprzętu.

Jak przebiega proces wypożyczenia urządzeń?

Najważniejszą częścią procesu wypożyczenia urządzeń jest spisanie umowy pomiędzy najemcą a wynajmującym. To ona określa wszelkie zasady, na jakich wypożyczane jest urządzenie. W umowie zawarte muszą być takie aspekty, jak:


– rodzaj urządzenia, jakie jest wynajmowane,
– okres, na jaki wynajmowane jest urządzenie, wraz z podaniem dokładnej daty i godziny zwrotu,
– stawka dobowa/ całościowa/ ewentualne rabaty za wynajem,
– kaucja, jaką wynajmujący wpłaca na rzecz ewentualnych zniszczeń sprzętu,
– zasady i koszty transportu urządzenia pomiędzy wypożyczalnią a miejscem użytkowania go przez wynajmującego.


Umowa spisywana jest na podstawie dowodu tożsamości przedstawionego przez wynajmującego. Wynajmujący otrzymując urządzenie deklaruje jego użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem, a tym samym zobowiązuje się zwrócić sprzęt w stanie niepogorszonym o normalne zużycie. Zabezpieczeniem wynajmującego w tej kwestii jest pobrana wcześniej kaucja. Wynajmujący ma obowiązek udzielić najemcy przeszkolenia w zakresie prawidłowego i bezpiecznego użytkowania sprzętu.
Podpisanie umowy jest wiążące dla obu stron. Po podpisaniu umowy oraz wpłaty przez wynajmującego określonej kwoty, urządzenie zostaje dostarczone do użytkownika. Od tego czasu do momentu jego zwrotu wynajmujący staje się za nie odpowiedzialny, również w kwestii ewentualnej kradzieży, zgubienia lub uszkodzenia na skutek nieprawidłowego użytkowania

Cenniki

Teraz popularne