Ile kosztuje montaż wideodomofonu? – Cena w 2023

CennikiInstalacjeIle kosztuje montaż wideodomofonu? - Cena w 2023

Wideodomofony zdobywają coraz więcej sympatyków ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wygodę, którą zapewniają swoim użytkownikom. Dlatego wideodomofony powoli zastępują tradycyjne dzwonki oraz domofony montowane przed drzwiami wejściowymi. Największą zaletą wideodomofonów jest fakt, że redukują one możliwość wpuszczenia na swoją posesję niechcianej osoby oraz gwarantowana szybkość przy weryfikacji wchodzących do nas gości. Jednak nie wszystkie wideodomofony mają te same funkcje i parametry. Aby wybrać najlepszy, musimy dopasować go do rodzaju naszej nieruchomości oraz potrzeb. Jak wybrać najlepszy domofon w stosunku do ceny? Ile kosztuje montaż? Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem?

Ile kosztuje montaż wideodomofonu lub domofonu?

Koszt montażu domofonu analogowego to średnio 200-500 zł. Za podłączenie dodatkowego urządzenia (czytnika karty, breloków) zapłacimy ok. 100-150 zł. Natomiast za montaż wideodomofonu cyfrowego zapłacimy średnio 700-1300 zł. Za podłączenie dodatkowego monitora lub kasety z kamerą zapłacimy 150-300 zł.

Wideodomofon – jaki wybrać i co warto wiedzieć przed zakupem?

Należy pamiętać, że wideodomofon jest systemem bezpieczeństwa, który ma usprawnić proces weryfikacji gości oraz monitorować teren przed wejściem na naszą posesję. Jeśli posiadamy już system kamer monitorujących podwórko, nie musimy inwestować w najwyższej jakości kamerę wideodomofonu, wówczas wystarczy nam zwykła kamera rozpoznająca twarze z bliskiej odległości. Natomiast jeśli nie posiadamy osobnych kamer, warto zainwestować w dobrą kamerę wideodomofonu. Ponadto dobry rozwiązaniem będzie połączenie naszego urządzenia z elektrozaczepem zamontowanym w furtce. Kolejną istotną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest czytnik zbliżeniowy dostępny w wideodomofonie. Tego typu rozwiązanie otworzy drzwi bądź furtkę osobom, które zbliżą specjalny magnetyczny brelok do miejsca na wideodomofonie. Oprócz czytnika możliwe jest również zainstalowanie specjalnego szyfratora, który otworzy drzwi po wpisaniu odpowiedniego kodu.

Ponadto przed zakupem powinniśmy rozważyć kilka istotnych kwestii związanych ze sposobem funkcjonowania wideodomofonu. Między innymi dotyczące sposobu podłączenia. Na rynku znajdziemy dwa typu wideodomofonów: przewodowy oraz bezprzewodowy (IP):

– przewodowe: dzielą się na dwuprzewodowe lub wieloprzewodowe. Wideodomofony opierające się na instalacji wieloprzewodowej są z reguły droższe oraz oferują więcej funkcji, np. otwieranie bramy wjazdowej,

– bezprzewodowe: są znacznie bardzie wygodne od wideodomofonów przewodowych. Podłączone są do sieci internetowej, przez co sterowanie furtką oraz drzwiami możliwe jest z poziomu smartfona w niemal każdym miejscu na ziemi. Specjalna aplikacja pozwoli nam zyskać podgląd na to, co dzieje się przed naszymi drzwiami wejściowymi.

Wyróżnia się również wideodomofony jednorodzinne oraz wielorodzinne. Jednorodzinne, jak sama nazwa wskazuje, wyposażone są w jeden przycisk wywoływania, natomiast wideodomofony wielorodzinne mogą posiadać ich więcej, przez co możliwe jest nawiązywanie połączenia z różnymi odbiorcami po wybraniu odpowiedniego numeru. Tego typu rozwiązanie dedykowane jest osobom zamieszkującym kamienice lub bloki wielorodzinne.

Od czego zależy cena instalacji domofonu lub videodomofonu?

Cena instalacji domofonu oraz wideodomofonu w dużej mierze zależy od ilości funkcji, które zamierzamy zamontować w naszym sprzęcie oraz z faktu, czy decydujemy się na sprzęt analogowy lub cyfrowy. Do standardowej instalacji domofonu lub wideodomofonu należy doliczyć dodatkowe koszty m.in. montażu elektrozaczepu furtki, samozamykacza furtki, montażu kasety zewnętrznej analogowej lub podpięcie do kasety zewnętrznej cyfrowej. Cena instalacji zależy również od długości układanego kabla oraz ilości pracy włożonej w przygotowanie miejsca pod domofon/wideodomofon: kucie bruzd pod kable, wykuwanie miejsca pod montaż domofonu/wideodomofonu.

Ile kosztuje montaż lub wymiana elektrozaczepu?

Za montaż elektrozaczepu do furtki zapłacimy 80-150 zł. Natomiast za demontaż i wymianę ok 50 zł. Wymiana zepsutej słuchawki w domofonie to wydatek średnio 70-100 zł. Za montaż samozamykacza furtki zapłacimy 100-140 zł. Za wymianę kasety zewnętrznej wideodomofonu zapłacimy 200-300 zł.

Jaki panel zewnętrzny i wewnętrzny wideodomofonu wybrać?

Panel zewnętrzny wideodomofonu (inaczej tzw. kaseta zewnętrzna) to urządzenie umieszczane przez wejściem do naszego mieszkaniu lub posesji. Jest wyposażone w przycisk, kamerę wideo oraz dodatkowe funkcje zabezpieczające. Producenci oferują dwa rodzaje modułów zewnętrznych, które różnią się sposobem montażu:

– panel natynkowy: tego typu urządzenie przytwierdza się do tynku. Jest to proste i tańsze rozwiązanie, jednak znacznie łatwiej może ulec uszkodzeniu mechanicznemu oraz awarii ze względu na warunki atmosferyczne,

– panel podtynkowy: całe zaplecze elektroniczne panelu ukryte jest pod tynkiem. Tym samym urządzenie staje się bardziej odporne na uszkodzenia oraz próby demontażu. Ze względu na konieczność wykucia otworu w betonowym słupku bądź ścianie, tego typu rozwiązanie jest znacznie droższe. Oprócz sposobu montażu panele zewnętrze i wewnętrzne różnią od siebie jakością kamery wideo wbudowanej w panel oraz szerokością kąta obiektywu. Im większa rozdzielczość kamery oraz szerszy kąt widzenia, tym większe szanse na rozpoznanie potencjalnych rabusiów oraz dużo łatwiejsze użytkowanie wideodomofonu na co dzień.

Ile kosztuje Instalacja domofonu w domu jednorodzinnym?

Za montaż słuchawki w domofonie zapłacimy średnio 80-140 zł. Koszt montażu panelu zewnętrznego natynkowego domofonu kosztuje średnio 100-150 zł. Natomiast za montaż panelu podtynkowego zapłacimy 300-600 zł. Cena montażu elektrozaczepu to wydatek 50-150 zł. Wykonanie okablowanie pod domofon zależy od skomplikowania instalacji; średnia cena to 100-300 zł.

Cenniki

Teraz popularne