Ile kosztuje montaż umywalki z szafką? – Cena w 2023

CennikiIle kosztuje montaż umywalki z szafką? - Cena w 2023

Łazienka to przestrzeń, w której powinniśmy stosować najbardziej funkcjonalne rozwiązania. Rozpoczynając od planu rozmieszczenia wyposażenia, kończąc na doborze mebli i detali estetycznych. Umywalka z szafką to podstawowe uposażenie każdej łazienki. Tego typu rozwiązanie zapewnia dużą dowolność w wyborze kształtu oraz rodzaju umywalki, a także pozwala oszczędzić dużo cennego miejsca w łazience. Jakie rodzaje umywalek znajdziemy w sklepach? Ile kosztuje montaż umywalki nablatowej? Jak rozkładają się ceny umywalek z szafką?

Ile kosztuje montaż umywalki?

Montaż umywalki z szafką to koszt średnio 120-195 zł. Natomiast za montaż umywalki nablatowej, podblatowej lub naściennej zapłacimy ok. 100-180 zł. Montaż baterii umywalkowej to wydatek rzędu 120-170 zł.

montaz umywalki cena

Jaką umywalka wybrać do małej łazienki?

Faktem jest, że mały metraż łaz ienki ogranicza naszą swobodę w projektowaniu.

Często musimy rezygnować z wymarzonych rozwiązań na rzecz tych bardziej funkcjonalnych i minimalistycznych.

Jednak nie oznacza to wcale, że nasza łazienka straci wówczas na wygodzie i estetyce.

Producenci mają do zaproponowania wiele interesujących propozycji dedykowanych posiadaczom niewielkich łazienek .

Jeśli posiadamy małą łazienkę, nie koniecznie musimy wybierać najmniejszą z dostępnych umywalek.

Modele od 35 do 40 cm niezbyt dobrze sprawdzą się w codziennym użytkowaniu: codzienne mycie zębów nad tego typu umywalką może skończyć się zachlapaniem naszej łazienki.

Dlatego najlepiej sięgnąć po nieco większe rozmiary umywalek np. 50 lub 60 cm. Jednak szerokość to nie wszystko.

Bardzo istotnym aspektem jest głębokość umywalki.

Wybierając głębsze umywalki otrzymujemy bardziej funkcjonalne miejsce do codziennej toalety, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu przestrzeni.

Równie ważny jest wybór miejsca, które pozwoli na komfortowy dostęp do umywalki: nie warto umieszczać umywalki w rogu – chyba że zdecydujemy się na specjalnie przeznaczoną do tego miejsca umywalkę rogową – oraz między gęsto ułożonym sprzętem.

Umywalka w małej łazience powinna być zamontowana na wysokości ok. 70-90 cm od podłogi.

Najlepiej sprawdzą się natomiast umywalki podblatowe, nadblatowe oraz umywalki z szafką.

Umywalka podblatowa tworzy razem z blatem jedną powierzchnię, ponadto zajmuje niewiele miejsca, zaś jej elementy montażowe zostają schowane pod blatem, dzięki czemu jest to bardzo estetyczne rozwiązanie.

Umywalki nadblatowe doskonale sprawdzają w wersji z głęboką misą umywalkową, która zapobiegnie rozchlapywaniu się wody.

Natomiast umywalka z szafką to najłatwiejszy i najszybszy sposób, gdyż nie wymaga dopasowywania umywalki do blatu.

Zaś szafka pod umywalką jest doskonałym miejscem na przechowywanie środków czystości oraz akcesoriów codziennego użytku, dzięki czemu unikniemy zakupu dodatkowych szafek i półek do naszej łazienki.

Jakie są rodzaje umywalek łazienkowych?

umywalka nablatowa: tego typu umywalkę montujemy w prosty sposób na blacie. Cała umywalka  znajduje się ponad blatem.

Plusem tego typu rozwiązania jest modernistyczny wygląd oraz funkcjonalność, gdyż dzięki wysokim ściankom umywalki trudniej jest rozchlapać wodę.

Niestety dużym minusem jest trudność w utrzymaniu czystości wokół umywalki: brud bardzo szybko gromadzi się między blatem a umywalką,

umywalka ścienna: jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zaopatrywać się dodatkowo w szafkę bądź blat.

Montaż umywalki naściennej odbywa się na specjalnych wkrętach lub stelażach; jest to uzależnione od materiału z jakiego została wykonana umywalka,

umywalka podblatowa: montaż tego typu umywalek odbywa się wewnątrz blatu. Dzięki temu umywalka tworzy z blatem równą poziomą linię.

Dzięki temu rozwiązania oszczędzamy sporo miejsca na powierzchni blatu, jednak przy okazji tracimy możliwość zamontowania w blacie półki bądź szafki,

umywalki naszafkowe: nazywana inaczej umywalką meblową. Umywalka jest zintegrowana z szafką (producenci zazwyczaj sprzedają komplety: umywalka + szafka). Dzięki szafce zyskujemy dodatkową przestrzeń na akcesoria codziennego użytku.

umywalki wolnostojące: umieszcza się je na postumencie, tego typu rozwiązanie jest proste i estetyczne. Umywalki wolnostojące są niezależnymi elementami i nie wymagają zakupu dodatkowych blatów ani szafek.

Ich autonomia sprawia, że można je łatwo zainstalować w każdej przestrzeni, zarówno małej, jak i dużej.

Jaką szafka pod umywalkę nablatową?

Szafka pod umywalkę powinna być pokryta warstwą specjalnego wodoodpornego lakieru lub farby. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność szafki i ilość półek lub przegródek w środku, które organizują przestrzeń. Dobrze jeśli nasza szafka będzie wyposażona w system cichego domyku, co z pewnością ułatwi korzystanie z mebla.

Ile kosztuje szafka pod umywalkę na wymiar?

Szafka stojąca pod umywalkę wykonana na wymiar to koszt ok.700-1500 zł. Za szafkę podwieszaną zapłacimy średnio 800-2000 zł. Za wykonanie szafki pod podwójną umywalkę zapłacimy średnio więcej, bo 1200-2500 zł.

Z jakiego materiału możemy wybrać umywalkę?

Materiał umywalki może podkreślić styl łazienki oraz przedłużyć jej żywotność. Dobierając materiał powinniśmy kierować się naszymi potrzebami oraz  budżetem, którym dysponujemy.

ceramika: jest to najczęściej stosowany materiał do produkcji umywalek, dlatego producenci oferują bogatą paletę kształtów i typów.

Ceramika jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz dobrze znosi działanie detergentów. Jest to klasyczne i uniwersalne rozwiązanie,

kamień: coraz popularniejsza opcja wśród remontujących swoje łazienki, szczególnie jeśli mowa o granicie i marmurze. Umywalki z kamienia świetnie prezentują się na drewnianych blatach w postaci dużych okrągłych mis. Podkreślają naturalny charakter wnętrza. Kamień należy do bardziej wytrzymałego budulca, jednak jest on dużo droższy od ceramiki,

metal lub stal nierdzewna: umywalki z tego materiału są powszechnie stosowane w przestrzeniach komercyjnych oraz przemysłowych. Zaletą stali jest łatwość w utrzymaniu czystości oraz niska cena w porównaniu z innymi materiałami. Można je również instalować w przestrzeni domowej, szczególnie jeśli interesuje nas styl industrialny lub minimalistyczny.

Cenniki

Teraz popularne